سه افتتاح در یک روز: ایستگاه ولیعصر (عج)، ایستگاه نبرد و ساختمان پلیس مترو
  • جزییات خبر / آخرین اخبار / تعداد بازدید: 1224 print
  • 1390/8/1
  • سه افتتاح در یک روز: ایستگاه ولیعصر (عج)، ایستگاه نبرد و ساختمان پلیس مترو

روز شنبه؛ بیستم آذر ماه 1389 و با حضور دکتر قالیباف، شهردار تهران بهره‌برداری رسمی از ایستگاه های چهار راه ولیعصر (عج) و نبرد در خط 4 متروی تهران و ساختمان پلیس مترو آغاز شد.
ایستگاه تقاطعی ولیعصر (عج) در عمق 30 متری سطح زمین و به روش کاملا زیرزمینی ساخته شده و تنها یک ورودی؛ در کنار بوستان دانشجو و تئاتر شهر دارد. انجام این امر، زمین مورد نیاز برای ساخت ایستگاه را به حداقل رسانده ضمن این که در طراحی ورودی ایستگاه، شاخص‌های معماری «تالار تئاتر شهر تهران» نیز لحاظ شده است. با راه اندازی خط 3 متروی تهران، ایستگاه ولیعصر (عج)، ایستگاه تقاطعی خطوط 3 و 4 متروی تهران خواهد بود. این ایستگاه بیست هزار متر مربع مساحت دارد. همچنین؛ ایستگاه نبرد به روش مجتمع ایستگاهی طراحی شده به گونه ای که سکوی ایستگاه به روش ترانشه بسته (زیر زمینی)‌ و سالن تهیه بلیت در مجاورت آن با روش ترانشه باز ساخته شده اند. این ایستگاه در عمق 16 متری زمین ساخته شده و حدود ده هزار متر مربع مساحت دارد.
گشایش این دو ایستگاه کمک شایانی به کاهش ترافیک در مناطق مرکزی و شرق شهر تهران خواهد بود.در بخش دیگری از مراسم، بهره برداری رسمی از ساختمان پلیس مترو در ایستگاه تهران (صادقیه) آغاز شد. این ساختمان برای انجام امور ستادی و فرماندهی پلیس مترو در نظر گرفته شده است.شایان ذکر است که در این مراسم، مدیران عامل شرکت های مترو و بهره برداری متروی تهران، معاون عمرانی وزیر کشور، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت، بیادی؛ نایب رییس شورای اسلامی شهر، معصومه ابتکار؛ عضو اسلامی شهر تهران، ایرج راد؛ بازیگر پیشکسوت سینما و تئاتر و گروهی از مدیران شرکت های مترو و بهره برداری متروی تهران حضور داشتند. 


                                                                                                                                                                        شنبه 20 آذر 1389 - 09:36 ق.ظ