• جزییات خبر / بایگانی اخبار / تعداد بازدید: 8017 print
  • 1390/8/3
  • ایستگاه ورزشگاه آزادی متروی تهران افتتاح شد

خبرگزاری جمهوری اسلامی – 28/12/86

بهره‌برداری از ایستگاه ورزشگاه آزادی متروی تهران آغاز شد.
مدیرعامل شرکت متروی تهران گفت: با راه اندازی این ایستگاه امکان دسترسی آسان به ورزشگاه آزادی و نقاط مجاور آن ازطریق شبکه مترو برای ساکنان شهر تهران و مهرشهر (کرج) میسر شده است.
"محسن هاشمی" در جمع خبرنگاران افزود: ایستگاه ورزشگاه آزادی نهمین ایستگاه از خط پنج تهران در حد فاصل ایستگاه های تهران تا کرج واقع شده است. وی اضافه کرد: این ایستگاه در زمینی به وسعت 35 ‪ هزارمترمربع و زیربنایی به مساحت 6 هزار متر مربع احداث شده است. هاشمی، هزینه ریالی افتتاح و بهره برداری این ایستگاه را 70 میلیارد ریال اعلام کرد.
مدیر عامل شرکت متروی تهران گفت: ایستگاه مذکور به گونه ای طراحی شده که بتوان خدمات مناسبی را به تماشاگران و مسافران ارایه داد. وی افزود: باید هماهنگی لازم با شورای تامین استان صورت پذیرد تا بتوان آسیب های ناشی از رفتار تماشاگران، بعد از برگزاری مسابقات دراین ایستگاه کنترل شود. وی ‌اظهارداشت: این ایستگاه برای سرویس دهی به‌ساکنان این منطقه‌ و تماشاگران ورزشگاه آزادی ایجاد و سعی شده به صورت یکپارچه و به منظور آسیب رسانی کمتر به اتوبوس ها سامان دهی شود.
هاشمی ادامه داد: این ایستگاه در روزهای تعطیل به ویژه روزهای برگزاری مسابقات در ورزشگاه آزادی فعال است تا در آینده به صورت عادی خدمات رسانی کند. وی با اشاره به اینکه در سال گذشته هشت ایستگاه در خط پنج به‌بهره برداری رسید، گفت: ایستگاه ورزشگاه آزادی رو زمینی است و بین دو ایستگاه اکباتان و چیتگر در شمال بزرگراه تهران - کرج واقع شده است. هاشمی همچنین از افتتاح هفت ایستگاه جدید در خطوط مختلف متروی تهران در سال 87 خبر داد.
گفتنی است که امروز، سه ایستگاه فردوسی، دروازه شمیران و دروازه دولت برق دار شده و به طور آزمایشی مورد تست گرم قرار گرفتند. 


                                                                                                                                                                یکشنبه 26 اسفند 1386 - 02:03 ب.ظ