اخطار: این ماژول نبایست د رکل پورتال قابل نمایش باشد.


You are attempting to add a reference to this module that exists on another site in this group. This module may or may not support sharing across multiple sites - it doesn't explicitly state either way whether it does.

If you are sure that it does, or if your intent is to test its ability to do so, then proceed with caution and be aware that certain functionality in the module - or even the entire module - may not function correctly in this configuration.

If you are confused by this message or are working on a site that cannot tolerate any breakage, you should click Cancel and contact the DotNetNuke Support Team.


اخبار


مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: خط ٨ مترو تهران از امروز به صورت شبانه روزی به مسافران خدمات ارائه می‌کند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، دکتر محمد احمدی بافنده در نشست صبح امروز با اصحاب رسانه با بیان اینکه خط ٨ مترو پس از مراسم افتتاحيه که با حضور دکتر لاریجانی و دکتر قالیباف برگزار شد پذیرش مسافر را آغاز کرد، اظهار داشت: فعالیت شبانه مترو، به دلیل آنکه عملیات نگهداری و تعمیرات این ناوگان در شب انجام می‌شود، در جهان کم سابقه است اما ما در مترو تهران به خاطر ارائه خدمات بیشتر به شهروندان این امکان را فراهم کردیم. 

وی افزود: در فاز سوم، خط 8 به شهر پرند نیز می‌رسد؛ ضمن آنکه برنامه ریزی شده تا در آینده دو ایستگاه واوان و ایستگاه شماره ۲ فرودگاه امام خمینی نیز به این خط افزوده شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران ادامه داد: خط ۸ نه تنها به مسافران فرودگاه بین‌المللی امام خميني (ره) ارائه خدمات می‌کند بلکه این ظرفیت را دارد تا نقطه اتصال سفرهای قم به تهران و بسیاری از سفرهای ساکنان حومه‌ای به پایتخت نیز باشد.

دکتر احمدی بافنده خاطر نشان کرد: در حال حاضر ده هزار نفر در فرودگاه امام خميني (ره) کار می‌کنند ضمن آنکه این فرودگاه در حال گسترش است و استفاده از خط ۸ مترو تهران می‌تواند تردد حجم زیادی از خودروهای شخصی را کاهش دهد.


** چگونگي دسترسي به خط 8 مترو تهران

وی در ادامه به نحوه خدمات رسانی این خط اشاره کرد و گفت: قطارهای خط ۸ به صورت شبانه روزی حدفاصل ایستگاه شهر آفتاب و ایستگاه فرودگاه امام خمینی (ره) تردد می‌کنند و مسافران برای سفر به سمت فرودگاه امام خمینی (ره) باید با مترو به ایستگاه شهر آفتاب بروند.

وی افزود: در ساعات عادی فعالیت خطوط مترو تهران (۵ و ۳۰ دقیقه تا ۲۲ و ۳۰ دقیقه) مسافران می‌توانند با استفاده از قطارهای خط یک مترو به شهر آفتاب سفر کنند و از آنجا سوار قطارهای فرودگاه امام خمینی (ره) شوند.

وی تصریح کرد: در خط یک مترو تهران دو مسیر حرکتی (یکی به سمت شهرآفتاب و دیگری به سمت کهریزک) وجود دارد. مسافران باید سوار قطارهایی شوند که در تابلو جلوی آن‌ها مقصد شهرآفتاب ذکر شده است.

احمدی بافنده افزود: اگر مسافران سوار سایر قطارهای خط یک شدند می‌توانند در ایستگاه شاهد از قطار پیاده شده و از این ایستگاه سوار قطارهای شهرآفتاب شوند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران با بیان اینکه حدود دو سوم پروازها در ساعت ۱۰ شب تا ۵ صبح و در زمانی که سایر خطوط مترو فعال نیستند انجام می‌شود تصریح کرد: برای خدمات رسانی شبانه به مسافران فرودگاه امام خمینی (ره) در نظر داریم تا برخی از ایستگاه‌ها در خطوط یک و ۴ مترو که به خط فرودگاه امام متصل هستند را به صورت ۲۴ ساعته فعال کنیم که در حال حاضر ایستگاه "دروازه دولت" در خط یک مترو تهران خدمات شبانه خود را آغاز کرده است.

وی در خصوص سرویس دهی شبانه به سمت فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: پس از ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه مسافرانی که قصد رفتن به فرودگاه امام خمینی (ره) را دارند باید به ایستگاه دروازه دولت (خط یک) بروند و در ایستگاه شهرآفتاب پیاده شوند و از آنجا قطار فرودگاه امام خمینی (ره) را سوار شوند و به آن سمت حرکت کنند. (قطارهای مسیر شبانه در سایر ایستگاه‌های خط یک توقف ندارند).
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران اظهار داشت: فاصله گذر قطارها در این خط حدود ٨٠ دقیقه است.

وي همچنين درباره قيمت بليت اين خط نيز افزود: هنوز شوراي شهر مصوبه اي در خصوص قیمت بلیت متروی فرودگاه امام خميني (ره) نداشته و قيمت بليت خط 8 در حال حاضر همانند ساير خطوط است.

گفتنی است، فاز دوم خط ۸ مترو تهران حدفاصل ایستگاه نمایشگاه شهر آفتاب تا فرودگاه امام خمینی (ره) دوشنبه ۱۶ مرداد با حضور رییس مجلس شورای اسلامی و شهردار تهران و ساير مسئولان شهري و كشوري افتتاح شد.1396/5/18 14:6:53
printآمار بازديدكنندگان:4789