اخبار


مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه از افزایش 37 درصدی حرکت قطارهای تندرو در خط 5 خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین المللل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، دکتر محمد احمدی بافنده با اشاره به تغییر برنامه حرکت قطارها در خط تهران – کرج افزود: این تغییرات با هدف افزایش حرکت قطارهای تندرو انجام شده است. 
وی گفت: این تغییرات ابتدا به صورت آزمایشی در 40 روز اجرا و رضایت شهروندان سنجیده شد که خوشبختانه با رضایت بیش از 75 درصد از مسافران همراه بود.
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران تصریح کرد: در برنامه جدید تعداد حرکت قطارهای تندرو به 70 مرتبه افزایش پیدا کرده است و مسافران می‌توانند با فاصله گذر هر 30 دقیقه یکبار از این قطارها استفاده کنند. 
به گفته دکتر احمدی بافنده افزایش بهره وری واگن قطارها از طریق بهینه سازی تعداد اعزام و نزدیک کردن نسبت عرضه به تقاضا از دیگر مزایای برنامه جدید است.
وی با تاکید بر اینکه این تغییرات با پشتوانه کار مهندسی، آماربرداری و سنجش نیاز مسافر صورت گرفته است افزود: اعزام قطارهای تندرو در ساعات غیر پیک نیز هر نیم ساعت یکبار است و این مورد باعث می‌شود که زمان انتظار مسافران ایستگاه‌های بین راهی از 20 دقیقه به حداکثر 30 دقيقه افزایش یابد.

1396/6/20 12:43:53
printآمار بازديدكنندگان:446