اخبار


عضو شورای اسلامي شهر تهران گفت: عرضه‌ی کتاب، مجله و ای‌بوک در متروي تهران، موجب ایجاد رغبت در مردم برای مطالعه مي شود.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بین‌الملل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه، محمود میر لوحی گفت: با این کار مسافران در هنگام استفاده از امکانات شهری و وسایل حمل‌ونقل عمومی به صورت خودانگیخته مطالعه می‌کنند.

وي ادامه داد: البته در كشورهاي پيشرو در اين امر، طرح‌ها و کمپین‌های متعددی برای ترویج مطالعه اجرايي شده است که یکی از موفق‌ترین‌های آن‌ کمپین «کتابت را جا بگذار» است. به نظر من اگر در کشور و شهرهای ما هم بسترسازی و تشویق به مطالعه با این‌چنین طرح‌هایی همراه شود، دسترسی مردم را به کتاب فراهم می‌کند و موجب گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی می‌شود.

اينعضو شورای اسلامي شهر تهران افزود: در دنیای امروز که پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی اغلب مردم را به خود مشغول کرده‌اند، اجراي طرحي در متروي تهران كه مردم را به مطالعه‌ی هدفمند تشویق مي كند گام بزرگی براي ارتقا فرهنگ كتابخواني است.

میر لوحی با اشاره به اينكه مي توان همین طرح «کتابت را جا بگذار» را در متروی شهری تهران هم اجرايي كرد گفت: با اجرايي شدن اين طرح ها مردم می‌توانند در مسیر سفر خود مطالعه کنند و موقع خروج از ایستگاه کتاب را همان‌جا بگذارند تا دیگران هم بخوانند. به عقیده‌ی من حتی اگر مسافران کتاب را با خود ببرند هم مفید است، چراکه ما باید ابتدا فرهنگ مطالعه را ترویج کنیم. هم‌چنین استفاده از کتاب‌های جیبی و محتواهای کم‌حجم برای مطالعه در فضاهای شهری چون مترو قطعاً مفید خواهد بود.

وي در پايان خاطرنشان كرد: اگر امروز می‌بینیم که در کشورهای اروپایی یا هندوستان و ترکیه با سطوح زندگی متفاوت، مطالعه یک فرهنگی عمومی است؛ به این دلیل است که روی این موضوع سرمایه‌گذاری کرده‌اند. ما هم اگر می‌خواهیم موفق شویم باید همین کار را انجام بدهیم، راهی جز برنامه‌ریزی و تلاش مداوم نیست.

1396/11/23 13:23:15
printآمار بازديدكنندگان:173