اخبار

 

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروي تهران و حومه گفت: برای ساماندهی صندوق‌های صدقات در ايستگاه هاي خطوط مترو برنامه‌ای داریم چرا که در حال حاضر 23 صندوق از خیریه‌های متفاوت را از ایستگاه‌های مترو خارج کرده‌ایم و به دنبال نظم‌بخشی به صندوق‌های صدقات و خیریه‌ها در مترو هستیم.

 

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين الملل شركت بهره برداري راه آهن شهري تهران و حومه ، مهندس نوبخت در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شركت بهره برداري متروي تهرانو حومه  و کمیته امداد امام خميني (ره) استان تهران، گفت: کمیته امداد از جمله نهادهایی است که پس از انقلاب به درستی اهداف انقلاب را دنبال کرده و به طور مستقیم به نیازمندان رسیدگی کرده است.

وی ادامه داد:‌شرکت بهره‌برداری متروي تهران و حومه با 110 ایستگاه فعالیت می‌کند و قرار است در آینده به 115 ایستگاه برسد و با این جمعیتی که در آن در حال تردد هستند به مانند شهری شده است و سعی می‌کنیم به نحو خوبی حمل و نقل را انجام دهیم و در این کار خیر هم با کمیته امداد شریک شویم.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروي تهران و حومه در رابطه با ساماندهی دست‌فروشان مترو گفت: دست‌فروشان ساماندهی نمی‌خواهد چرا که جزء مسافرانی هستند که اقدام به فروش کالا می‌کنند و برخی مسافران؛ مترو را به مثابه یک مرکز خرید می‌بینند که بیشتر محصولات را به فروش می‌رسانند. نوبخت افزود: دست‌فروشی در مترو به سلیقه مسافران برمی‌گردد که اجازه دهند آیا مترو یک محل امن برای تردد آنها باقی بماند یا به یک مرکز خرید سرپایی تبدیل شود.این مردم می‌توانند از دست‌فروشان خرید نکنند ما هم نمی‌توانیم جلویشان را بگیریم و بگوییم نفروشید.

وی گفت: ما حمل و نقل ریلی هستیم و کار ما در حوزه حمل و نقل است که آن را به نحو احسن انجام می‌دهیم و فاصله حرکت قطارها را به 4 دقیقه رسانده‌ایم اما در زمینه دست‌فروشان به ما مربوط نمی‌شود.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروي تهران و حومه گفت: با کمیته امداد موضوعی را آغاز کرده‌ایم تا آنهایی که از سر نیاز به کار دست‌فروشی در مترو مشغول هستند را ما به كميته امداد معرفی کنیم تا صاحب کار مناسبی شوند.

نوبخت افزود: دست‌فروشی مال ما نیست، دست‌فروشان شهروند و مسافر هستند و می‌توانند مسافران به عنوان یک حق شهروندی آن را مطالبه کنند و بخواهند که با آن برخورد شود.

وی گفت: ما اولین کشوری هستیم که برای زنان واگن مترو ایجاد کردیم تا بتوانند راحت‌تر تردد کنند و در نتیجه ما در فضای دست‌فروشی نمی‌توانیم ورود کنیم و خود شهروندان باید این مسئله را رعایت کنند.

 

در ادامه محسن ولیئی مدير كل كميته امداد امام خميني (ره) استان تهران گفت: براساس میان كميته امداد امام خميني (ره) استان تهران و شركت بهره برداري  متروي تهران و حومه می‌خواهیم از فضای تبلیغاتی، مانیتورها در مترو استفاده کنیم و در ایستگاه‌‌ها حضور موثرتری حتی در مناسبت‌های مختلف مانند جشن نیکوکاری و عاطفه‌ها داشته باشیم.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران تصريح كرد: می‌خواهیم در ایستگهاه‌های مترو سامانه های صندوق‌های صدقات و دست‌فروشان را داشته باشیم وعلاوه بر راه‌اندازی بازارچه‌های فصلی کارت متروی رایگان هم به برخی مددجویان امداد می‌دهیم.

وی از برنامه‌هایی برای ساماندهی دست فروشان خبر داد و گفت: ساماندهی دست فروشان برعهده شهرداری است و در حال مذاکره هستیم تا این افراد در سطح شهر و مترو ساماندهی شوند و مکان ثابتی را تحت عنوان بازارچه فصلی داشته باشند.

ولیئلی گفت: برای نیازمندان به تعداد محدود هم مي توانیم تسهیلاتی مانند خرید کارت مترو داشته باشیم تا به صورت رایگان بتوانند از حمل و نقل عمومی استفاه کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر 200 دستگاه صندوق صدقه الکترونیکی در ایستگاه‌های مترو نصب شده و برنامه ما این است که در آینده این صندوق‌ها را از معابر جمع‌آوری کنیم.

مدیرکل کمیته  امداد استان تهران گفت: ایجاد وب کیوسک با کمک بانک شهر، راه‌اندزای تلفن‌بانک، صدقه تلفنی، سامانه بانک سامان و درگاه‌های اینترنتی از دیگر روش‌های جذب مشارکت خیرین است.

وی ادامه داد: بر پایه نمایشگاه عرضه محصولات خانگی در برخی ایستگاه‌هاي مترو چنانچه مجوز لازم صادر شود به مدت محدود می‌توانیم ایجاد کنیم.

ولیئی در رابطه با جشن نیکوکاری نیز گفت: درصدد هستیم سیستم LBS راه‌اندازی کنیم تا در ورودی ایستگا‌ه‌های مترو پیام‌های مناسبتی به مردم داده شود. البته این روش که می‌خواهیم در فرودگا‌ه و راه‌آهن هم در سال آینده ایجاد کنیم.

مدیرکل کمیته  امداد امام خميني (ره)استان تهران گفت: در حال حاضر در هر ایستگاه مترو مجموعه‌ای از صندوق‌های خیریه‌های نیکوکاری وجود دارد که می‌خواهیم این صندوق‌ها ساماندهی شوند و ایستگاه‌ها متقارن گردند. شاید در حد صندوق صدقات امداد و یکی تا دو صندوق دیگر محدود شود.

1396/12/23 17:11:5
printآمار بازديدكنندگان:412