اخبار

سرپرست معاونت فرهنگي و اجتماعي شركت بهره برداري متروي تهران و حومه از آمادگي اين شركت براي ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني در متروي تهران خبر داد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين الملل شركت بهره برداري راه آهن شهري تهران و حومه در جلسه هم انديشي كه در حاشيه برگزاري سي و يكمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران، برگزار شد احسان بيسادي گفت: شركت بهره برداري متروي تهران آمادگي دارد تا با برگزاري نمايشگاه كتاب با موضوعات مختلف و نيز راه اندازي كافه كتاب در ايستگاه هاي پرتردد نسبت به دسترسي مسافران به كتاب اقدام نمايد.

وي با بيان اينكه متروي تهران به عنوان بزرگترين سازه اجتماعي ظرفيت مناسبي براي تبديل شدن به بزرگترين گذرگاه فرهنگي را دارد تصريح كرد: متروي تهران با تردد روزانه بيش از دو و نيم ميليون سفر در روز محل مناسبي براي معرفي كتاب و ترويج فرهنگ كتابخواني در بين شهروندان و مسافران است.

در ادامه معاون فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به اينكه متروي تهران داراي بهترين ظرفيت فرهنگي و اجتماعي است و مي تواند در راستاي عرضه كتاب چه در قالب فروش و يا ساير روش ها در رشد فرهنگ كتابخواني در كشور اثرگذار باشد افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي آمادگي حمايت از توسعه، ترويج و ارتقاء فرهنگ كتاب و كتابخواني بين مسافران مترو را دارد.

محسن جوادي گفت: اميدوارم اين هم انديشي به همكاري مستمر با بزرگترين سامانه حمل و نقل شهري تبديل شود.

گفتني است در پايان اين جلسه طرفين بر لزوم ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني در طول سال و فارغ از برگزاري نمايشگاه كتاب تأكيد كردند.

 

 

1397/2/17 11:27:28
printآمار بازديدكنندگان:147