افزايش دو برابری سفر با مترو در ايام برگزاري نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران
  • جزییات خبر / آخرین اخبار / تعداد بازدید: 221 print
  • 1397/2/22
  • افزايش دو برابری سفر با مترو در ايام برگزاري نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

  • مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران از استقبال بی‌نظیر شهروندان از مترو برای رسیدن به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد و گفت: این میزان جابجایی مسافر نسبت به سال گذشته دو برابر افزايش داشته است.


مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران از استقبال بی‌نظیر شهروندان از مترو برای رسیدن به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد و گفت: این میزان جابجایی مسافر نسبت به سال گذشته دو برابر افزايش داشته است.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بین‌الملل شركت بهره‌برداری متروي تهران و حومه، مهندس فرنوش نوبخت با اشاره به اينكه از روز چهارشنبه 12 ارديبهشت 97 متروي تهران و حومه تا پايان روز جمعه 21 ارديبهشت ماه 97 با افزايش حركت هاي مسافري در خطوط يك و سه بيش از دو ميليون و نود شش هزار و 646 سفر در دو ايستگاه شهيد بهشتي و مصلي امام خميني (ره) به ثبت رسيده است افزود: با توجه به اينكه نمايشگاه بین‌المللی كتاب تهران فاقد پاركينگ بود وجود دو ایستگاه مصلی امام خميني (ره) و ايستگاه شهید بهشتی در خطوط یک و سه متروي تهران، در نزديكي نمايشگاه سبب شده تا استفاده از مترو بهترين انتخاب براي رسيدن به نمايشگاه بین‌المللی كتاب تهران باشد. 

نوبخت با اشاره به اينكه آمار تردد مسافران نمايشگاه بین‌المللی كتاب در روزهاي اخير روند صعودي داشته است گفت: در اولين روز برگزاري نمايشگاه روز چهارشنبه 12 ارديبهشت صدو ده هزار و 160 سفر، و در روز جمعه 21 ارديبهشت ماه شاهد انجام دويست و پنجاه هزار و 605 سفر از دو ايستگاه شهيد بهشتي و مصلي امام خميني (ره) انجام شد. 

مدير عامل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه در پايان خاطرنشان كرد: در ايام برپايي نمايشگاه بین‌المللی كتاب تهران، به‌جز كاهش فاصله حركت قطارها در خطوط يك و سه مترو ، ما در مرکز فرمان به طور مستمر میزان مسافران در ایستگاه‌های مترو را رصد کردیم و با برنامه ریزی دقیق در اعزام قطارهای فوق العاده، سعی کردیم تا در حد امکان از تجمع مسافران در ايستگاه ها جلوگیری و بهترین سرویس دهی را ارائه داديم. 

نوبخت با تأکید بر اینکه این ناوگان حمل و نقل ریلی در روزهای عادی خود هم پذیرای حجم بالایی از مسافران است تصریح کرد: هیچ وسیله حمل‌ونقل دیگری نمی‌توانست این خدمات را در این سطح و با این حجم وسیع انجام دهد.

 وی در پایان خاطرنشان کرد: شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه تمام توان خود را در خدمت‌رسانی سریع، ایمن و پاك به کار بسته و امیدواريم با تجهیز این ناوگان، در آینده بتوانیم خدمات بهتر و شایسته تری را به شهروندان ارائه کنیم.