بازديد معاون توسعه منابع انساني شهرداري تهران از شركت بهره برداري متروي تهران و حومه
  • جزییات خبر / آخرین اخبار / تعداد بازدید: 335 print
  • 1397/4/12
  • بازديد معاون توسعه منابع انساني شهرداري تهران از شركت بهره برداري متروي تهران و حومه

  • معاون توسعه منابع انساني شهرداري تهران امروز (سه شنبه ۱۲ تير ۹۷) از شركت بهره برداري متروي تهران و حومه بازديد و در جلسه شوراي تحول منابع انساني اين شركت حضور يافت.


معاون توسعه منابع انساني شهرداري تهران امروز (سه شنبه ۱۲ تير ۹۷) از شركت بهره برداري متروي تهران و حومه بازديد و در جلسه شوراي تحول منابع انساني اين شركت حضور يافت.
به گزارش مديريت ارتباطات و امور بین‌الملل شركت بهره برداري راه آهن شهري تهران و حومه، مهندس فرنوش نوبخت در اين جلسه با بيان اينكه اكنون شركت بهره برداري متروي تهران و حومه با ۲۰۰ كيلومتر خط و ۱۰۹ ايستگاه فعال، داراي هشت هزار و ششصد نيروي انساني است افزود: در يك سال آينده ميزان خطوط بهره برداري شده متروي تهران و حومه به بيش از ۲۶۰ كيلومتر و ۱۶۰ ايستگاه می‌رسد كه پرسنل مترو بايد با اداره آنها به مردم خدمت رساني كنند.
وي افزود: سال ۸۵ شركت بهره برداري متروي تهران و حومه پایه‌گذاری شده و در طول مدت فعاليت خود سه نمودار سازماني را تجربه كرده است؛ اما به جرات می‌توانم بگويم كه نموداري كه در چند ماه اخير براي اين شركت طراحي شده بهترين و تخصصی‌ترین نمودار سازماني است.
مديرعامل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه با تأکید بر اين نكته كه در طراحي نمودار سازماني جديد اين شركت، آینده‌نگری و ارتقا خدمات بهره برداري مدنظر قرارگرفته است گفت: براي طراحي اين نمودار از وضعيت متروهاي برتر جهان و تجربيات نيروهاي متخصص در متروي تهران بهره گرفته شده است و اميدواريم كه با اجراي آن بتوانيم بدون جذب نيروي جديد در ايستگاه هايي كه در خطوط ۶ و ۷ افتتاح مي شوند ارائه خدمت كنيم.
وي تصريح كرد: در نمودار سازماني جديد معاونتي با عنوان معاونت مهندسي ايجاد شده است كه تمام مسائل تخصصي و مهندسي شركت را تحت پوشش قرار مي دهد. ضمن آنكه براي ايجاد حس رقابت، نمودار خطوط از هم جدا شده است تا انگيزه براي ارتقا و ارائه خدمات بهتر به مسافران بيشتر شود.
مهندس نوبخت خاطر نشان كرد: اميدوارم در طراحي اين نمودار سازماني كمترين خطا را داشته باشيم تا بتوانيم به هدف اصلي خود كه همان ارائه بهترين خدمات حمل و نقلي به شهروندان تهراني است برسيم.
در ادامه جلسه ابراهيم شيخ معاون توسعه منابع انساني شهرداري تهران ضمن تشكر از اقدامات صورت گرفته در شركت بهره برداري متروي تهران و حومه در زمينه منابع انساني گفت: خوشبختانه تيم مديريتي قوي در اين شركت در حال فعاليت است كه توانسته مشكلات قبلي را تا حد زيادي ساماندهي كند.
وي با بيان اينكه حوزه منابع انساني در شهرداري تهران طي ۸ ماه گذشته شاهد كارهاي بزرگي بوده است افزود: در اين مدت يك هزار و ۳۱۹ نفر كاهش نيرو داشتيم كه اين افراد يا بازنشسته بودند، يا دو شغل داشتند و يا اينكه اصلاً در محل كار حضور پيدا نمی‌کردند. همچنين ۲۷۳۵ نفر در دوره قبلي شهرداري ورود و خروج خود را ثبت نمی‌کردند كه اين افراد در طرح ساماندهي تردد شناسايي و ساماندهي شدند.
ابراهيم شيخ در ادامه به طراحي و ساخت اپليكيشن آموزش نيروي انساني در شهرداري تهران اشاره كرد و گفت: شركت بهره برداري متروي تهران و حومه هم بايد از بستر گوشي هاي هوشمند براي آموزش نيروهاي انساني خود استفاده كند؛ ضمن آنكه اكنون مركز آموزش و يادگيري در شهرداري تهران تأسیس شده است كه اين شركت مي تواند از آن استفاده كند.
معاون توسعه منابع انساني شهرداري تهران و حومه در پايان خاطر نشان كرد: اميدوارم كنار هم در مجموعه شهرداري تهران بتوانيم كاري كنيم كه شهر تهران زيست پذيرتر شود.