حمل‌ونقل عمومی‌ کیفیت زندگی‌ مارا بهبود می‌‌بخشد
  • جزییات خبر / بین المللی / تعداد بازدید: 102 print
  • 1397/4/17
  • حمل‌ونقل عمومی‌ کیفیت زندگی‌ مارا بهبود می‌‌بخشد

  • فرصت‌هایی‌ که توسط بخش حمل‌ونقل عمومی‌ ایجاد می‌‌شود، حق انتخاب و گزینه‌های زیادی را پیش روی تمام اقشار جامعه قرار می‌‌دهد.


حمل‌ونقل عمومی‌ نقش بسیار پررنگی در یافتن پاسخ به چالش‌هایی‌ که آمریکاي کنونی امرزه با آنها روبه‌روست را دارد و در نتیجه افزایش سرمايه‌گذاری در بخش حمل‌ونقل عمومی‌ به طور قطع به افزایش سلامتی و بهبود کیفیت زندگی‌ روزمره افراد می‌‌انجامد. حمل‌ونقل عمومی،‌ ترافیک‌های سنگین زمان سفر و استرس را کاهش می‌‌دهد. آنهایی که با وسایل حمل‌ونقل عمومی‌ تردد می‌‌کنند، گر‌ه‌های ترافیکی در جاده‌های ما را کاهش می‌دهند.
·    بر طبق آمار‌های منتشر شده توسط مرکز حمل‌ونقل تگزاس، آمریکایی‌ها که در نواحی دارای دسترسی‌ به حمل‌ونقل عمومی‌ زندگی‌ می‌‌کنند به طور سالانه ۷۶۹ میلیون ساعت در طول مدت سفر و ۳۰۳ میلیون گالن سوخت صرفه‌جویی‌ می‌‌کنند.
·    در صورت عدم وجود ضرورت حمل‌ونقل عمومی‌ در کل کشور، هزینه‌های حاصل از گره‌های ترافیکی ۱۷ میلیارد دلار خواهد بود.حمل‌ونقل عمومی‌ فرصت‌ها و گزینه‌های انتخاب را افزایش می‌‌دهد

فرصت‌هایی‌ که توسط بخش حمل‌ونقل عمومی‌ ایجاد می‌‌شود، حق انتخاب و گزینه‌های زیادی را پیش روی تمام اقشار جامعه قرار می‌‌دهد.
.   حمل‌ونقل عمومی‌ برای میلیون‌ها آمریکایی فرصت شغلی‌ ایجاد کرده است و همچنین گزینه‌های جابجایی‌ متنوعی را برای دسترسی‌ به محل کار، مدرسه، دیدار دوستان یا رفتن به مطب دکتر پیش روی شهروندان قرار می‌‌دهد.
.  ü  83% از سالمندان آمریکایی معتقدند که حمل‌ونقل عمومی‌ نیاز‌های روزمره آنها در ارتباط با جابه‌جایی‌ را به راحتی‌ بر طرف می‌‌سازد.
.  حمل‌ونقل عمومی‌ یک کمک بزرگ به بیش از ۵۱ میلیون آمریکایی معلول محسوب می‌‌شود.

استفاده کنندگان از سیستم حمل‌ونقل عمومی‌ به اهداف ورزشی روزانه خود نزدیک‌ترند. وقتی‌ آمریکایی‌ها از حمل‌ونقل عمومی‌ استفاده می‌کنند، پیاده‌روی بیشتری انجام می‌‌دهند. افزایش پیاده‌روی باعث افزایش سطح آمادگی جسمانی‌ و کاهش مشکلات در سیستم بهداشت و سلامت کشور می‌‌شود. افرادی که در مناطق برخوردار از سیستم حمل‌ونقل عمومی‌ زندگی‌ می‌‌کنند سالانه ۴۴۰۰ مایل کمتر از دیگر افراد با اتومبیل‌های شخصی‌ رانندگی‌ می‌‌کنند.


 


منبع: آپتا