55 هزار و 589مسافر مترو از دستگاه هاي كتابخوان  استفاده كردند
  • جزییات خبر / آخرین اخبار / تعداد بازدید: 121 print
  • 1398/3/18
  • طي سه ماه
  • 55 هزار و 589مسافر مترو از دستگاه هاي كتابخوان استفاده كردند


  • با اجرای طرح «کتابخانه‌ای به وسعت یک شهر» شاهد كتابخواني 55 هزار و 589 مسافر مترو در بازده زماني  اسفند97 تاپايان ارديبهشت  ۱۳۹8 بوديم. مدیر ارتباطات شرکت بهره برداری مترو اعلام كرد اين آمار براي 21 ايستگاهي است كه مجهز به دستگاه كتابخواني است.

 محسن محمدیان مدير ارتباطات و امور بين الملل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه با اشاره به اجراي طرح دسترسی رایگان مسافران مترو به یکی از سامانه های مجازی کتاب توسط گوشی هوشمند و یا تبلت با عنوان «کتابخانه ای به وسعت یک شهر» افزود: آمارها تا پايان ارديبهشت ماه سال 98 نشان داد که بيش از 55 هزار و 589 مسافر از اين طرح استفاده کرده‌اند.

در حال حاضر 70دستگاه براي اتصال رايگان شهروندان و مسافران محترم به اين سامانه در 21 ايستگاه شامل،تجریش، قلهک، شاهد، جوانمرد قصاب، بهارستان،، تهران (صادقیه)، تئاتر شهر، مصلی امام خمینی(ره)، میدان انقلاب اسلامی، میدان حضرت ولی‌عصر(عج)، میدان شهدا، شهرک اکباتان، بیمه، فرهنگسرا، آزادگان، امام خمینی(ره)، شادمان، میدان آزادی ،فرودگاه امام خميني، كرج و گلشهروجود دارد. مسافران مترو در ایستگاه‌هایی که فیدباکس در آن نصب شده است می توانند به مدت یک ساعت از کتاب های این نرم افزار به صورت رایگان استفاده کنند البته پس از خارج شدن از مترو، نگران کتابی که در حال مطالعه آن بوده‌اند، نباشند چرا که می‌توانند در سفر بعدی ادامه کتاب را مطالعه کنند.