پخش نواي اذان در ايستگا ه هاي خطوط مترو
  • جزییات خبر / آخرین اخبار / تعداد بازدید: 227 print
  • 1398/3/27
  • پخش نواي اذان در ايستگا ه هاي خطوط مترو


  •  در چند سال گذشته شركت بهره برداري متروي تهران و حومه به هنگام اذان از طريق گيرنده‌هاي راديويي خود نسبت به پخش آواي ملكوتي اذان در ايستگاههاي خطوط مترو با صداي بلند اقدام مي كند. مديريت ارتباطات شركت بهره برداري مترو با اعلام اين خبر افزود: ايستگاه هاي تازه بهره برداري شده در خط شش نيز از روز شنبه 25 خرداد به ماژول رادیوی محلی براي پخش اذان مجهز شد.


به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين الملل شركت بهره برداري راه آهن شهري تهران و حومه روزانه بيش از دو و نيم ميليون سفر  با متروي  تهران و حومه انجام مي شود اين حجم انبوه مسافران ظرفيت بالقوه‌اي براي انتقال آموزه‌هاي اخلاقي و ديني از جمله تبليغ و ترويج فرهنگ نمازخواني در جامعه است. شركت بهره برداري متروي تهران و حومه نيز با مجهز كردن ايستگاه هاي خطوط مترو به نماز خانه و پخش اذان در تمامي ايستگا ه ها شهروندان و مسافران را براي انجام اين فريضه ديني ترغيب مي كند.
 با توجه به لزوم پخش به موقع اذان در ایستگاه های مترو،در حال حاضر تمامي ايستگاه هاي مترو به دستگا ه هاي پخش اذان مجهز هستند وبا راه اندازی و کابل کشی آنتن رادیو از محوطه بیرونی دو ايستگاه بعثت و دولت آباد تا اتاق کنترل هم اکنون همانند ديگر ايستگاه ها پخش مي گردد.