متروي تهران ميزبان ميثاق آسماني شد
  • جزییات خبر / آخرین اخبار / تعداد بازدید: 136 print
  • 1398/5/13
  • به مناسبت سالروز پيوند آسماني حضرت علي عليه السلام و حضرت فاطمه زهرا (س)
  • متروي تهران ميزبان ميثاق آسماني شد


  • جشن "ميثاق آسماني" در دو ايستگاه متروي امام خميني (ره) و ايوان انتظار ميدان حضرت ولي عصر (عج) برگزار شد.


به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين الملل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه به مناسبت سالروز پيوند فرخنده و آسماني حضرت علي (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) جشن ميثاق آسماني و پويش فرهنگي "زندگي واقعي است در ايستگاه هاي منتخب متروي تهران برگزار شد.
اين برنامه با هماهنگی معاونت امور فرهنگی و اجتماعی این شرکت و همكاري كارگروه ره آورد فرهنگي و گروه همسرايان اميد، جامعه معلولين و بنياد خيريه مهيار در ايستگاه امام خميني(ره) برگزار شد.
در كنار اجراي زنده موسيقي و همخواني توسط گروه همسرايان اميد، كارگاه نقاشي كودكان با موضوع آزاد و پايگاه مشاوره و اطلاع رساني در خصوص پيشگيري و مبارزه با بيماري سرطان و معلوليت هاي جسمي نيز در دونوبت صبح و بعد از ظهر برگزار شد.
جشن "ميثاق آسماني" در ايوان انتظار ميدان حضرت ولي عصر (عج) نيز با مشاركت و همكاري كانون جوانان منطقه چهارده شهرداري تهران برگزار شد و مسافران شهر زيرزميني شاهد اجراي برنامه هاي متنوع فرهنگي و هنري مانند موسيقي سنتي،‌ استندآپ كمدي و حركات نمايشي و ورزشي بودند.
اين برنامه ها كه با هدف آشنايي و گسترش و تعميق شناخت بیشتر شهروندان از الگوهاي ديني به ويژه ائمه معصومین (ع) با ايجاد فضاي با نشاط و مفرح برگزار شد.
به منظور ترويج فرهنگ ازدواج ساده و تحكيم بنيان خانواده در سالروز پيوند آسماني حضرت علي عليه السلام و حضرت فاطمه زهرا (س) پويش فرهنگي "زندگي واقعي در ايستگاه امام خميني (ره) نيز برگزار شد.
با توجه به اينكه زندگي هاي امروز تحت تأثير فضاي مجازي قرار گرفته و اساس و پايه زندگي مشترك به خصوص زوج هاي جوان را با خطر مواجه كرده است در اين پويش زوج هاي جوان را در يك سازه طراحي شده به صورت گوشي هاي همراه قرار مي گرفتند و عكس يادگاري آنها ثبت مي شد تا به اين وسيله ارزش و جايگاه والاي خانواده يادآوري شود.