قطار و تجهيزات مهم ترين نقش را در شركت بهره برداري دارند
  • جزییات خبر / آخرین اخبار / تعداد بازدید: 263 print
  • 1398/5/14
  • مدير عامل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه در بازديد تعدادي ازخبرنگاران صداوسيماگفت:
  • قطار و تجهيزات مهم ترين نقش را در شركت بهره برداري دارند


  • تعدادي از خبرنگاران خبرگزاري صداو سيما ظهر امروز 14مرداد ماه 98 از بخش هاي مختلف مركز فرمان ديدن كرده و در پايان جلسه اي بامديرعامل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه برگزاركردند. 


به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين الملل شركت بهره برداري متروي تهران نوبخت نايب رئيس هيات مديره و مدير عامل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه در اين جلسه گفت:  ما در حال حاضر در شركت بهره برداري متروي تهران با 215 كيلومتر طول در تلاش هستيم تا تعداد مسافران را افزايش دهيم چرا كه مترو يك وسيله حمل و نقل انبوه بر است 
وي تصريح  با توجه به هزينه هاي جاري قيمت هزار200 تومان براي سفر با مترو قابل مقايسه با ديگر وسايل حمل و نقل عمومي نيست و همين مي تواند  قدمي براي افزايش تعداد مسافران مترو باشد.
مدير عامل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه با اشاره به اينكه روزانه 5 هزار نفر در دو شيفيت در سركار حاضر مي شوند تا بهترين خدمات رساني را به شهروندان و مسافران مترو را ارئه دهيم افزود: در حال حاضر نيز شركت بهره برداري متروي تهران توانسته خدمات رساني خوبي را ارئه دهد 
نوبخت با بيان اينكه قطار و تجهيزات مهم ترين نقش را براي ما در شركت بهره برداري مترو دارند و تلاش كرده ايم تا تعمير و نگهداري آنها به صورت منظم انجام شود  خاطرنشان كرد: با بومي سازي بعضي قطعات پر مصرف سعي كرده ايم تا شبكه مترو را سرپا نگهداريم و با كمك از شركت هاي داخلي اين ناوگان را به روز به روز ارتقا دهيم.
وی افزود: طی سال گذشته در خطوط ۱، ۲ و ۴ سرفاصله حرکت قطارها به ۴ دقیقه کاهش و در خط ۳ مترو به ۸ دقیقه کاهش یافته و همچنین اعزام قطارهای تندرو از کرج به تهران و بالعکس برنامه ریزی و اقدام شده که این اقدام به منظور رفاه بیشتر و تسهیل در رفت و آمد شهروندان و مسافران انجام شده است.
وي با تاكيد بر اينكه شبكه متروي تهران نسبت به خيلي از مترو هاي جهان بهتر است تصريح كرد: قسمت عمده قطارها ساخت واگن سازي است و تعمير نگهداري نيز توسط همان شركت انجام مي شود.
نوبخت گفت: در اين شهر زير زميني در كنار سرويس دهي  به مسافران در بخش هاي فرهنگي نيز فعاليت مي كنيم 
مدير عامل شركت بهره برداري متروي تهران خاطر نشان كرد: سال گذشته توانسته ايم بخشي از تجهيزات را بومي سازي كنيم و به عنوان اولين بهره بردار از تجربه چيني ها استفاده كرديم اما در حال حاضر بعد از 20 سال بهره برداري به عنوان يك صاحب نظر دركشور به شهرهاي ديگر همانند متروي مشهد، شيراز، اصفهان نيز مشاوره مي دهيم .
مديرعامل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه گفت: استهلاك ناوگان ما زياد است ما بايد مردم را ايمن و با كيفيت مناسب جابجا كنيم و تلاش خود را كرده ايم تا باكمترين امكانات بهترين خدمات رساني را داشته باشيم.
در ادامه اين جلسه عزيزي دبير اجتماعي خبرگزاري صداوسيما ي جمهوري اسلامي ايران با ابراز خوشحالي از خدمات رساني خوب مترو از فعاليت هاي انجام شده قدرداني كرد و ضمن خسته نباشيدي به تمامي كاركنان افزود:  با اينكه تجربه ديدن متروهاي مختلف را دارد اما متروي تهران را به خاطر تميز بودن ايستگاه ها تحسين كرد.
وي تصريح كرد با ديدن مركز فرمان و نظارت دقت شما و همكارانتان در كار مي خواهم اين موضوع را به صورت يك گزارش براي مردم هم به نمايش بگذاريم كه با امنيت و اسودگي خيال بيشتر با مترو سفر كنند.
عزيزي گفت: كارهاي فرهنگي خوبي در مترو انجام شده اما باتوجه به ماهيت مترو كه محل گذر سريع افراد است بايد شيوه هايي را انتخاب كنيم كه كمترين زمان را از مردم بگيرد.
در پايان اين جلسه بيسادي معاون امور فرهنگي و اجتماعي شركت گزارشي از اقدام هاي فرهنگي انجام شده درايستگاه هاي خطوط متروي تهران ارائه كرد.