پيش قدمي شركت بهره برداري متروي تهران و حومه براي مناسب سازي فضاهاي مترو
  • جزییات خبر / آخرین اخبار / تعداد بازدید: 351 print
  • 1398/6/3
  • جلسه مشترك شركت بهره برداري مترو و ستاد مناسب سازي كل كشور
  • پيش قدمي شركت بهره برداري متروي تهران و حومه براي مناسب سازي فضاهاي مترو


  • مديرعامل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه عصر امروزسوم شهريور ماه 98جلسه مشتركي را با رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشوربرگزار كرد و در خصوص مناسب سازي ايستگا ه هاي مترو اعلام آمادگي كردند.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين الملل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه فرنوش نوبخت گفت: ما در شركت بهره برداري متروي تهران و حومه روزانه با بيش از دو نيم ميليون مسافر در ارتباط هستيم و براي رفاه حال مسافران از پيش كميته اي را با عنوان تكريم مشتريان تشكيل داده ايم و هر هفته مشكلات، انتقادات و پيشنهاداتي كه از سوي شهروندان و مسافران براي شركت بهره برداري متروي تهران ارسال مي گردد، بررسي ورسيدگي مي كنند.
نايب رئيس هيات مديره شركت بهره برداري متروي تهران و حومه گفت شركت بهره برداري متروي تهران آمادگي اين را دارد كه مطابق با استاندارهاي ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی كل كشوركار مناسب سازي ايستگاه هارا آغاز كند تا زمینه های تردد هرچه بيشتر افراد دارای معلولیت در سطح مترو فراهم گردد 
وي همچنين با ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته در ايستگاه هاي خطوط متروي تهران پراخت و افزود: ما به دنبال رفاه حال تمامي مسافران هستيم و افراد معلول و جانبازان نيز بخشي از اين مسافران هستند.
نوبخت با تاكيد براينكه مناسب سازي ايستگاه فرصت مناسبي براي خدمت به شهروندان جامعه است تصريح كرد: اين يك توفيق است كه امروز نصيب اينجانب شده و به دنبال اجراي آن هستم تا نواقصي را كه اطلاع مي دهند در خصوص بهسازي هرچه زودتر برطرف كنيم.
در ادامه ابراهیم کاظمی مومن سرایی رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور با ابراز خرسندي از برگزاري اين جلسه و پيش قدمي شركت بهره برداري متروي تهران براي مناسب سازي فضاهاي در اختيارش عنوان کرد: ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشوريك ستاد ملي است كه به منظور سیاست گذاری، برنامه ریزی اجرایی، نظارت بر امر مناسب سازی و ایجاد بانک جامع اطلاعات مناسب سازی در کشور، به ریاست وزیر کشور تشکیل می شود. 
رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور حضور كم معلولين در سطح شهر يا ايستگا ه هاي مترو را نبودن فضاي مناسب شهري عنوان كرد و افزود: مناسب سازي فقط مختص معلولين و جانبازان نيست و با توجه به اينكه جامعه ما به سوي سالمندي مي رود و تعداد جوانان براي نگهداري اين افراد كم است بايد فضا را طوري طراحي كنيم كه سالمندان خودشان بتوانند از فضاها استفاده كنند.
وي با اشاره به سبقه كاري جناب دكتر حناچي شهردار تهران در معاونت شهرسازي گفت ايشان يكي از اعضا ستاد مناسب سازي بودند و خود صاحب كتاب در اين بخش و علاقه مند كار مناسب سازي هستند همچنين استاندار تهران نيز باتوجه به اينكه قبلا رياست سازمان بهزيستي را برعهده داشتند همراهان خوبي هستند و براي ما يك ظرفيت محسوب مي شوند و تصميم گرفتيم اين كار را از شهر تهران شروع كنيم.
رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور با اشاره به اينكه مناسب سازی معابر و ساختمان های سطح شهر ها تنها مختص به معلولان نمی شود و کودکان زنان باردار و حتی افراد سالمی که در بعضی مواقع با در دست داشتن وسایل توان عبور از معبری را ندارند را در بر خواهد گرفت خاطرنشان كرد مناسب سازي براي آحاد جامعه است.
كاظمي مومن سرايي از وجود سامانه معبر خبرداد و گفت: تمام مردم از طریق سامانه معبر مشکلات مربوط به مناسب سازی را اعلام مي كنند و ما اين اطلاعات را در اختيار شما قرار مي دهيم تا نسبت به رفع آنها اقدام كنيد.
رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور با اشاره به اينكه هرقدمي كه براي مناسب سازي در سطح شهر تهران اتفاق بيفتد خوشايند است عنوان کرد: پیشنهاد می شود که كميته مشتركي در زمینه مناسب سازی ايجاد شودتا نتايج كار هرچه زودتر مشخص شود چرا كه مناسب سازي يك نهضت ملي است اميدواريم كه در مترو هرچه زودتر محقق شود.