گفتگوی صمیمی مدیران شهری با دستفروشان مترو
  • جزییات خبر / آخرین اخبار / تعداد بازدید: 371 print
  • 1398/6/6
  • گفتگوی صمیمی مدیران شهری با دستفروشان مترو


  • با توجه به نارضایتی مردم از فعالیت دستفروشان مترو به جای تصمیم پشت درهای بسته امروز گفتگوی صمیمی مدیران شهری با دستفروشان برای شنيدن حرف هاي  این قشر از جامعه با همفکری خود دستفروشان برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه صبح امروز چهارشنبه شش شهریور ماه سال جاري با حضور محمدرضا جوادی یگانه معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران و فرنوش نوبخت نايب رئيس هيات مديره و مدير عامل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه در گفت‌وگوی صمیمی مدیران شهری با دستفروشان مترو که در ایستگاه امام خمینی(ره) برگزار شد. در این برنامه معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران اظهار داشت: موضوع دستفروشی سه‌جانبه است و مردم، دستفروشان و شهرداری در این زمینه تأثیرگذار هستند. 
وی خطاب به دستفروشان گفت: قبول کنید که برخی از مردم از فعالیت شما ناراضی هستند، ما می‌توانستیم پشت درهای بسته و براساس قانون تصمیم‌گیری کنیم، ولی اینجا آمدیم که دور هم صحبت هاي شما را بشنويم.
معاون شهردار تهران ادامه داد: می‌دانیم شرایط اقتصادی مشکل است و ۲۰ درصد مردم از طبقه متوسط فقیر شده‌اند، ولی دستفروشی چاره آن نیست. 
يگانه با اشاره به اینکه مردم از فعالیت دستفروشان ناراضی‌اند، گفت: بیایید امروز با هم به جمع‌بندی برسیم تا مشخص شود چه کاری باید انجام گیرد. بعد از اظهارات معاون شهردار تعداد قابل توجهی از دست‌فروشان به بیان مشکلات و مسائل خود پرداختند.
در ادامه علی پیرحسین‌لو مشاور معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران نيز در ادامه گفت: اين دومين نشستي است كه با حضور دستفروشان برگزار كرده ايم و به دنبال اين هستيم تا بهترين راهكار را براي برون رفت از اين موضوع انتخاب كنيم.
يگانه در پایان اين گفتگوي صميمانه گفت:این گفتگو نیمه تمام می ماند تا با بررسي راهكارهاي موجود بهترين راه براي برون رفت از اين معضلل شناسايي و اجرايي شود.