برگزاري ويژه برنامه هاي روز جهاني كودك در ايستگاه هاي متروي تهران
  • جزییات خبر / تازه ها در مترو, تازه ها در مترو, اخبار, آخرین اخبار / تعداد بازدید: 77 print
  • 1398/7/16
  • برگزاري ويژه برنامه هاي روز جهاني كودك در ايستگاه هاي متروي تهران

  • به مناسبت روز جهاني كودك ويژه برنامه هاي مختلفي با محوريت معرفي آثار تاريخي پايتخت و حماسه عاشورا در ايستگاه هاي منتخب متروي تهران برگزار مي شود.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين الملل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه، در اين برنامه فرهنگي كه با مشاركت معاونت امور فرهنگي اجتماعي شهرداري منطقه 13 و در ايستگاه شهيد كلاهدوز برگزار مي شود برنامه هاي متنوعي براي مسافران شهر زيرزميني تدارك ديده شده است.

ويژه برنامه "هفته تهران" از سوي معاونت امور فرهنگي و اجتماعي شركت بهره‌برداري متروي تهران با هدف پاسداشت كلانشهر تهران و بيان تاريخچه و معرفي آثار و مكان هاي تاريخي، فرهنگي و ديدني  پايتخت برگزار مي شود.

برپايي نمايشگاه كتاب با موضوع و محوريت شهر تهران و معرفي مكان‌هاي گردشگري بخشي از اجراي برنامه هفته تهران در اين ايستگاه است و مسافران مي توانند با تهيه كتاب در اين زمينه با موضوعات مختلف شهري آشنا شوند.

اجراي برنامه روايت‌گري توسط هنرمندان نيز از برنامه‌هاي هفته تهران در ايستگاه متروي شهيد كلاهدوز است. در اين برنامه هنرمندان ضمن  بيان تاريخچه پايتخت، به معرفي مكان‌هاي تاريخي و زيارتي شهر تهران مي‌پردازند.

به همين مناسبت و همزمان با روز جهاني كودك نيز غرفه نقاشي ميزبان كودكان در مترو است و برگزاري كارگاه نقاشي و اهداي جايزه به كودكان از فعاليت هاي اين غرفه به شمار مي رود.

 همچنين مسافران مترو در ايستگاه شهيد كلاهدوز مي‌توانند از نمايشگاه عكس با موضوع سير تحولات و تاريخچه تهران از گذشته تا به امروز بازديد نمايند. برنامه فرهنگي "هفته تهران" از 14 الي 19 مهر ماه 98 ميزبان مسافران ايستگاه شهيد كلاهدوز مي باشد.

علاوه بر آن به مناسبت فرارسيدن روز جهاني كودك برنامه فرهنگي با عنوان "با لبخند كودك زيباتر مي شود" در ايستگاه متروي ابن سينا برگزار شد. در اين برنامه كه با مشاركت و همكاري كانون جوانان شهرداري منطقه 14به مناسبت روز جهاني كودك برگزار شد، غرفه‌هاي نقاشي،‌ بازي،  نقاشي چهره كودك، قصه گويي و مشاوره تغذيه برپا گرديد.

قصه گويي با محوريت حماسه عاشورا هم در برنامه "كودك با لبخند زيباتر مي شود" اجرا شد. هم‌چنين در اين برنامه با مشاركت سراي محله صددستگاه، كارشناسان در پايگاه مشاوره سلامت، ضمن اندازه‌گيري قد و وزن كودكان علاوه بر صدور كارت سلامت به ارايه خدمات رايگان مشاوره تغذيه پرداختند.