خدمات رساني شركت بهره برداري مترو تهران همگام با شهروندان در ايام عزاداري اباعبدالله الحسين(ع)
  • جزییات خبر / تازه ها در مترو, تازه ها در مترو, اخبار, آخرین اخبار / تعداد بازدید: 302 print
  • 1398/7/28
  • خدمات رساني شركت بهره برداري مترو تهران همگام با شهروندان در ايام عزاداري اباعبدالله الحسين(ع)

  • شركت بهره برداري متروي تهران پيشرو در برگزاري و همسو با مردم، برنامه هاي ويژه اي براي مناسبت هاي مختلف در نظر مي گيرد تا به اين وسيله علاوه بر كاهش بار ترافيكي شهر، سرعت حضور مردم در مناسبت هاي ملي و مذهبي بيشتر شود.

يكي ايستاده، يكي نشسته و ديگري مي كوشد تا به قطار بعدي برسد. نوزادي حدودا 6 ماهه با سربندي سبز در آغوش مادر آرميده و فضاي مطبوع قطار، خواب راحتي به چشمانش هديه داده است. كودكي با لباس سياه كه نقش سبز  "يا حسين" بر آن نقش بسته؛ دست در دست مادر است و با چشمان كوچكش حركت سريع قطار در تونل ها را دنبال مي كند. تا چشم كار مي كند مادران جواني ديده مي شوند كه كودكي در بغل و يا روي پا دارند. اينجا متروي تهران است و مقصد مسافران مراسم شيرخوارگان حسيني است...

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين الملل شركت بهره برداري متروي تهران، بزرگداشت مناسبت هاي ملي و مذهبي در ايران اسلامي از ديرباز از الويت هاي مديران شهري به حساب مي آيد. همراهي مسئولان با مردم در برپايي اين مراسم باعث مي شود تا ديگر شهروندان براي رسيدن و حضور در مراسمي نظير راهپيمايي هاي يوم الله 22 بهمن، روز جهاني قدس، 13 آبان روز دانش آموز، نمازهاي اعياد سعيد فطر و قربان، شركت در عزاداري ها و جشن هاي ملي و مذهبي دغدغه زيادي نداشته باشند.

در اين ميان شركت بهره برداري متروي تهران پيشرو در برگزاري و همسو با مردم، برنامه هاي ويژه اي براي مناسبت هاي مختلف در نظر مي گيرد تا به اين وسيله علاوه بر كاهش بار ترافيكي شهر، سرعت حضور مردم در مناسبت هاي ملي و مذهبي بيشتر شود.

مراسم شيرخوارگان، تاسوعا و عاشوراي حسيني و اربعين از جمله مراسمي است كه متروي تهران براي برگزاري آنها تسهيلات ويژه اي براي شهروندان و مسافران در نظر مي گيرد. در اين مراسم تسهيل در رفت و آمد اقشار خاص مانند سالمندان، زنان باردار و كودكان حائز اهميت است و تلاش مديران شركت بهره برداري متروي تهران و حومه بر آنست تا با كاهش سرفاصله حركت قطارها، تهويه مناسب و اعزام قطارهاي به موقع و فوق العاده اين امر تحقق يابد.

 آماده سازي فضاهاي ايستگاه هاي متروي تهران در ايام ماه محرم

امسال همزمان با ايام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش شرکت بهره‌برداری متروی تهران وحومه برنامه های متنوع فرهنگی در ايستگاه هاي منتخب متروي تهران برپا كرد.

مهندس فرنوش نوبخت نايب رييس هيات مديره و مدير عامل شركت بهره برداري متروي تهران در اين خصوص مي گويد: ایستگاه‌های منتخب متروی تهران با حال و هوای ماه عزای امام حسین (ع) میزبان مسافران بود و هدف از اجرای این برنامه ها ارتقاي بیشتر سطح آگاهی و افزایش شناخت مسافران از زندگی الگوهای دینی به ویژه  حضرت امام حسین عليه السلام و همچنین ایجاد فضای معنوی در ایستگاه‌های مترو است.

 مدير عامل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه تصريح مي كند: برنامه فرهنگی و اجتماعی با عنوان "زندگی حسینی" در 12 ایستگاه مترو شامل ایستگاه تجريش، امام خميني (ره)، شهيد بهشتي، شهيد نواب صفوي، تهران(صادقيه)، تهرانپارس، نوبنياد، آزادگان، ميدان حضرت وليعصر(عج)، پيروزي، ميدان آزادي و ارم سبز برپا شد.

علاوه بر آن كارشناسان مذهبي در خصوص مواردی همچون خانواده، تربیت فرزند و مهارت هاي زندگي و نيز پاسخ به سوالات و شبهات ديني و مذهبي به مسافران مشاوره رايگان ارائه دادند.

وي در  ادامه درباره برپايي پيش‌خوان‌هاي "خيرات نان" مي گويد: اين كار با مشاركت بنياد خيريه وفاق سبز علوي در ايستگاه هاي متروي تجريش، ميدان شهدا، دانشگاه شريف، ميدان انقلاب اسلامي و توحيد مستقر شدند. همچنين به منظور ايجاد محيط بصري مناسب، گذرگاه هاي فرهنگي مترو در اين ايام فضا سازي شده و مسافران مترو در اين روزها توانستند نظاره گر نمايشگاه هاي مختلف عكس و پوستر با موضوع قيام عاشورا و حماسه حضرت اباعبدالله الحسين (ع) باشند.

همچنين نمايشگاه‌هاي پوستر "مرثيه آفتاب" و "سوگواره عاشورايي" و نيز نمايشگاه‌هاي عكس "جلوه سوگ"، عكس "حرم" و عكس "محرم" در ايستگاه‌هاي شادمان، امام خميني (ره)، تئاترشهر، ميدان حضرت وليعصر (عج)، تجريش، فردوسي، میدان انقلاب اسلامي و ارم سبز ميزبان نگاه مسافران بود.

نقاشي قهوه خانه اي "نقش ماندگار"، برنامه ورك شاپ هنري درايستگاه تئاترشهر، ساخت تيزر و فتوكليپ آماده و از شبكه هاي مجازي و هم چنين نمايشگرهاي قطارها و سكوي ايستگاه‌هاي مترو ، برنامه "روزشمار محرم"، پيام هاي فرهنگي و عاشورايي با عنوان "اخلاق حسيني" در قالب داستان كوتاه با موضوع اخلاقي و آموزش شهروندي و برگزاري نمايش تئاتر محيطي در قالب تعزيه با عنوان سقاي حرم از جمله برنامه هاي برگزار شده در ماه محرم امسال از سوي شركت بهره برداري متروي تهران و حومه است.

تمهیدات شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برای برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی

شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه همانند سنوات گذشته به منظور تسهیل در رفت و آمد شرکت کنندگان در مراسم شیرخوارگان حسینی به مصلی امام خمینی(ره) و ورزشگاه آزادی در روز جمعه ۱۵شهریورماه ۹۸ خدمات رسانی داشت.

در اين روز با توجه به برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در مصلی امام خمینی(ره) و ورزشگاه آزادی به منظور رفاه حال شهروندان و شرکت کنندگان در این مراسم از ساعت ۰۶:۰۰ صبح سرویس دهی در تمامی خطوط یک، دو، سه، چهار، پنج، شش و هفت آغاز شد و شهروندان برای حضور در این مراسم به ایستگاه های مصلی امام خمینی(ره)، شهید بهشتی واقع در خطوط يك و سه و ورزشگاه آزادی واقع در خط پنج مترو انتقال يافتند. گفتنی است قطارهای فوق العاده نیز برای تسهیل در رفت و آمد مسافران اعزام شد.

 حركت هيأت عزاداري كاركنان شركت بهره برداري متروي تهران وحومه با نواي "لبيك يا حسين"

از ديگر اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران و حومه حركت كاركنان اين شركت در قالب هيأت عزاداري با عنوان "لبيك يا حسين" از مقابل ايستگاه متروي امام خميني (ره) به سمت آستان مقدس امام زاده روح الله الحسني بود.‌ اين برنامه فرهنگي و مذهبي به سبك مراسم سنتي چهارپايه خواني كه در تهران قديم برگزار مي شد، با نواي مداحان اهل بيت همراه بود.

اقدامات متروي تهران در تاسوعا و عاشورا

تاسوعا و عاشوراي حسيني از روزهاي پرتردد است و به همين دليل جابه جايي مطلوب شهروندان و مسافران از ديگر الويت هاي مديران شركت بهره برداري متروي تهران در اين دو روز به حساب مي آيد.

در زمان برگزاري اين مناسبت ها،‌ تردد مسافران در ایستگاه‌های خطوط مترو به صورت لحظه‌ای رصد و هر زمان که نیاز باشد قطارهای فوق‌العاده جهت جابجایی بهتر و سریع‌تر مسافران اعزام مي شود.

علاوه بر آن در روز عاشورا همزمان با برگزاری مراسم خیمه سوزان در میدان پانزده خرداد و به علت عدم امکان تردد، مسافرگیری از ساعت ۱۰ صبح تا پایان مراسم در اين ایستگاه انجام نمي شود و بلافاصله پس از پایان مراسم سرویس دهی به مسافران در ایستگاه پانزده خرداد از سر گرفته می‌شود.

خدمات شركت بهره برداري متروي تهران به جاماندگان اربعين حسيني(ع)

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران در خصوص برگزاري مراسم اربعين حسيني مي گويد: هرساله اين شركت تمهیدات و تدابیر لازم برای خدمت رسانی مناسب به شرکت‌کنندگان در پیاده روی اربعین حسینی تهران را در نظر گرفته و آماده ارائه خدمات حداکثری به عزاداران و شرکت‌کنندگان در پیاده روی اربعین تهران است.

به گفته وي ایستگاه‌هایی که در مسیر پیاده‌روی اربعین تهران قرار دارند به ویژه ایستگاه‌های امام حسین (ع) واقع در خطوط 2 و 6 و ایستگاه هاي جوانمرد قصاب و شهر ری واقع در خط 1 آماده ارائه سرویس ویژه به عزاداران و مسافران در این روز هستند.

خط 1 مترو به دلیل نزدیکی به اماکن مذهبی مختلف در شهر تهران، معمولا در روز اربعین بیشترین مسافر را دارد و با کاهش فاصله حرکت قطارها در این خط، سرویس دهی به مسافران در ساعات پرتردد با حداکثر توان انجام و در صورت نياز قطارهاي فوق العاده نيز اعزام خواهد شد.

امسال هم بر اساس استقبال شهروندان و عزاداران در مراسم پیاده روی اربعین تهران خدمت رساني رایگان در خطوط هفتگانه مترو به عزاداران و شرکت‌کنندگان در پياده روي اربعین حسيني تهران تا ساعت ۱۸ امروز(شنبه ۲۷ مهرماه ۹۸) ادامه داشت.

نوبخت با اشاره به اینکه امسال مراسم پیاده روی اربعین حسینی از میدان امام حسین (ع) آغاز شد و عزاداران پس از طی کردن مسیر ۱۷ کیلومتری هنگام نماز ظهر و عصر به حرم حضرت عبدالعظیم (ع) رسيدند خاطر نشان مي كند: در روز شنبه ۲۷ مهر ماه ۹۸ همزمان با پیاده روی اربعین حسینی در تهران، از ابتدای صبح تا ساعت ۱۸:۰۰ در تمام خطوط یک؛ دو؛ سه؛ چهار، پنج، شش و هفت متروی تهران و حومه به صورت رایگان خدمت رسانی کرد.

 شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در روز اربعین با آمادگی کامل و بکارگیری تمامی امکانات خود به خدمت رسانی به شهروندان و شرکت کنندگان در راهپیمایی اربعین حسینی در تهران پرداخت و با تلاش پرسنل این شرکت سعی شد تا ضمن ارایه سرویس دهی منظم، محیطی امن را برای شهروندان و مسافران محترم ایجاد کند.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده براي تسهیل در جابجایی مسافران از ابتدای صبح فاصله حرکت قطارها در خطوط یک، دو متروی تهران تا ۳ و نیم دقیقه کاهش یافت و بیش از ۴۵۰هزار نفر توسط این ناوگان حمل و نقل ریلی جابجا شدند.همچنین به منظور سهولت در جابجایی مسافران در خطوط درون شهری ۳۰ قطار فوق العاده نیز اعزام شد.

لازم به توضیح است امسال با توجه به راه اندازی خط شش به طول ۱۰ کیلومتر با چهار ایستگاه میدان شهدا، امام حسین(ع)، بعثت و دولت آباد توانستیم خدمات مناسبی به شهروندانی که از این خط جهت رسیدن به این مراسم را داشتند، ارائه نماییم

شركت بهره برداري متروي تهران و حومه در همين راستا اقدامات ديگري را نيز انجام داده است كه در ذيل به برخي از آنها اشاره مي شود.

 

 

گزارش عملكرد مديريت ارتباطات و امور بين الملل

تهيه اخبار و ارسال به خبرگزاري ها و صدا و سيما

-خدمات رسانی رایگان شركت بهره برداري متروي تهران و حومه به شرکت‌کنندگان در
پياده روي اربعین تهران مورخ 21/7/98

اعلام ويژه برنامه هاي فرهنگي مترو به مناسبت اربعين حسيني 23/7/98

خبر- افزایش ساعت خدمات رسانی رایگان شركت بهره برداري متروي تهران و حومه به شرکت‌کنندگان در پياده روي اربعین تهران 27/7/98

در خطوط 7 گانه؛

افزایش ساعات خدمات رایگان متروی تهران

خدمات رسانی رایگان مترو به عزاداران و راهپیمایان اربعین تهران تا ساعت ۱۸ امروز ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری راه آهن شهری تهران و حومه، خدمات رسانی رایگان در خطوط هفت گانه مترو به عزاداران و شرکت‌کنندگان در پیاده روی اربعین حسینی تهران تا ساعت ۱۸ امروز (شنبه ۲۷ مهر ۹۸) ادامه خواهد یافت.

بر اساس استقبال شهروندان و عزاداران در مراسم پیاده روی اربعین تهران خدمت رسانی رایگان در خطوط هفت گانه مترو به عزاداران و شرکت‌کنندگان در پیاده روی اربعین حسینی تهران تا ساعت ۱۸ امروز (شنبه ۲۷ مهرماه ۹۸) ادامه خواهد یافت.

نقشینه در گفتگو با میزان:

هوای تهران از فردا در وضعیت ناسالم قرار می‌گیرد/پیش بینی جوی آرام برای اکثر مناطق کشور

خبرگزاری میزان- کارشناس سازمان هواشناسی شرایط جوی کشور را طی روز‌های آینده تشریح کرد.

تاریخ انتشار: 09:06 - 14 آبان 1398

امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به وضعیت جوی کشور طی روز‌های آینده، گفت: برای امروز و فردا در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه از امروز تا اواسط هفته آینده جوی آرام و نسبتا پایدار برای کشور پیش بینی می‌شود، افزود: در شهر‌های صنعتی و پر جمعیت افزایش آلودگی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی شده است.

نقشینه با تاکید بر اینکه پنج شنبه جنوب خوزستان و شمال خلیج فارس و همچنین در روز‌های جمعه و شنبه جنوب فارس و غرب هرمزگان بارش‌های پراکنده رخ می‌دهد، تصریح کرد: ماندگاری هوای سرد تا فردا در مناطق شمال شرق کشور رخ خواهد داد.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه برای تهران غبار صبح گاهی پیش بینی می‌شود، گفت: بیشینه دمای مهرآباد به ۱۶ و شمیرانات به ۱۸ درجه خواهد رسید.

نقشینه با تاکید بر اینکه برای روز‌های آینده در تهران بارش باران نخوهیم داشت، افزود:تا اواسط هفته آینده برای جنوب غرب کشور، خلیج فارس، جنوب غرب کشور بارندگی پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه برای اکثر مناطق کشور جوی آرام پیش بینی می‌شود، تصریح کرد: از فردا در تهران کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد و وزش باد نیز کم خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد: شهرکرد با دمای ۲ درجه زیر صفر خنک‌ترین و بندرعباس با دمای ۳۳ درجه گرم‌ترین مراکز استان بوده اند.

جابجایی رایگان بیش از ۴۵۰ هزار مسافر توسط متروی تهران و حومه در پیاده روی اربعین تهران مورخ 27/7/98

تاریخ انتشار۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۳

اجتماعی » جامعه و شهری

متروی تهران ؛

جابجایی رایگان بیش از ۴۵۰ هزار مسافر در پیاده روی اربعین

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت متروی تهران امروز بیش از ۴۵۰هزار مسافر را رایگان جابجا کرد .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ؛ در روز شنبه ۲۷مهر ماه ۹۸ همزمان با پیاده روی اربعین حسینی در تهران از ابتدای صبح به صورت رایگان تا ساعت ۱۸:۰۰ در تمام خطوط یک؛ دو؛ سه؛ چهار، پنج، شش و هفت متروی تهران و حومه ارایه خدمت رسانی کرد.

بر این اساس در این روز بیش از ۴۵۰هزار نفر توسط این ناوگان حمل و نقل ریلی درون شهری جابجا شدند .

شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در روز اربعین با آمادگی کامل و بکارگیری تمامی امکانات خود به خدمت رسانی به شهروندان و شرکت کنندگان در راهپیمایی اربعین حسینی در تهران پرداخت و با تلاش پرسنل این شرکت سعی شد تا ضمن ارایه سرویس دهی منظم، محیطی امن را برای شهروندان و مسافران محترم ایجاد کند.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده از ابتدای صبح امروز فاصله حرکت قطارها در خطوط یک، دو متروی تهران تا ۳و نیم دقیقه کاهش یافت تا جابجایی مسافران تسهیل شود.

همچنین به منظور سهولت در جابجایی مسافران در خطوط درون شهری ۳۰ قطار فوق العاده نیز اعزام شد.

امسال با توجه به راه اندازی خط شش به طول ۱۰ کیلومتر با چهار ایستگاه میدان شهدا، امام حسین(ع)، بعثت و دولت آباد توانستیم خدمات مناسبی را به شهروندانی که از این خط جهت رسیدن به این مراسم داشتند، ارائه کنیم.

خبر- خدمات رساني شركت بهره برداري مترو تهران همگام با شهروندان در ايام عزاداري اباعبدالله الحسين(ع)
28/7/98

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران مطرح کرد

خدمات شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به شرکت‌کنندگان در پیاده روی اربعین تهران

خبرگزاری میزان- نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران گفت: متروی تهران آماده ارائه خدمات حداکثری به عزاداران و شرکت‌کنندگان در پیاده روی اربعین تهران است.

تاریخ انتشار: 10:29 - 21 مهر 1398

- کد خبر: ۵۵۸۱۰۲

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، فرنوش نوبخت با تسلیت فرارسیدن اربعین سالروز شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و ۷۲ تن از یاران با وفای ایشان گفت: شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه طبق سنوات گذشته تمهیدات و تدابیر لازم برای خدمت رسانی مناسب به شرکت‌کنندگان در پیاده روی اربعین حسینی تهران را در نظر گرفته است و ایستگاه‌هایی که در مسیر این مراسم قرار دارند به ویژه ایستگاه‌های امام حسین (ع) واقع در خطوط دو و شش و ایستگاه شهر ری واقع در خط یک آماده ارائه سرویس ویژه به عزاداران و شهروندان در این روز هستند.

وی با بیان اینکه خط یک مترو به دلیل نزدیکی به اماکن مذهبی مختلف در شهر تهران، معمولا در روز اربعین بیشترین مسافر را دارد، افزود: در روز شنبه (۲۷ مهر ماه ۱۳۹۸) با کاهش فاصله حرکت قطار‌ها در این خط، سرویس دهی به مسافران در ساعات پرتردد با حداکثر توان انجام خواهد شد.

نوبخت با اشاره به اینکه مراسم پیاده روی اربعین حسینی از میدان امام حسین (ع) آغاز می‌شود و عزاداران پس از طی کردن مسیر ۱۷ کیلومتری هنگام نماز ظهر و عصر به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) می‌رسند خاطر نشان کرد: در پایان این مراسم نیز ایستگاه متروی شهرری واقع در خط یک، تا جابجایی کامل شرکت کنندگان، آماده ارائه خدمات حداکثری به عزاداران و مسافران محترم است.

 گزارش تصويري/ خدمات رساني شركت بهره برداري مترو تهران و حومه به شهروندان در ايام اربعين حسيني (ع) ( 27 مهرماه 98)

طراحي و هماهنگي چاپ بنر جاماندگان اربعين حسيني (ع) به درخواست مديريت ارشد محترم خطوط
در ايستگاه‌هاي ميدان شهدا ، امام حسين (ع) و شهرري -36 عدد

عكاسي و فيلمبرداري از مراسم جاماندگان اربعين حسيني(ع) در ايستگاه‌هاي ميدان شهدا، امام حسين(ع) و شهرري – مورخ 27/ 07/ 98

عكاسي و فيلمبرداري از موكب حوزه مقاومت بسيج شركت بهره‌برداري متروي تهران و حومه مراسم پياده‌روي  جاماندگان اربعين حسيني (ع) مورخ 27/ 07/ 98

خدمات‌رسانی رایگان شركت بهره‌برداري متروي تهران و حومه به شرکت‌کنندگان در پياده‌روي اربعین تهران – 1398/07/21
 اعلام ويژه برنامه‌هاي فرهنگي مترو به مناسبت اربعين حسيني  1398/07/23

افزایش ساعت خدمات‌رسانی رایگان شركت بهره‌برداري متروي تهران و حومه به شرکت‌کنندگان در پياده‌روي اربعین تهران  1398/07/27

جابجایی رایگان بیش از ۴۵۰ هزار مسافر توسط متروی تهران و حومه در پیاده روی اربعین تهران- 1398/07/27
خدمات‌رساني شركت بهره‌برداري متروي تهران همگام با شهروندان در ايام عزاداري اباعبدالله الحسين(ع)- 1398/07/28
گزارش تصويري از خدمات‌رساني شركت بهره‌برداري مترو تهران و حومه به شهروندان در ايام اربعين حسيني (ع) -27 مهرماه 1398

مجموعه اقدام‌هاي انجام شده مديريت عمليات خط يك

مطابق جدول زمانبندي حركت قطارها در خط يك ويژه روزهاي تعطيل، حداقل سرفاصله زماني (هدوي) قطارها 7 دقيقه و تعداد قطارهاي مورد نياز 22 رام قطار است. لذا طبق هماهنگي بعمل آمده با مركز كنترل ترافيك خط يك، تعداد 8 رام قطار جهت اعزام هاي فوق العاده مسافري به قطارهاي فعال اضافه گرديد و عملاً در ساعاتي از روز30 رام قطار در چرخه مسافري خط يك فعاليت داشتند. لذا در ساعات بعد از ظهر سرفاصله زماني (هدوي) 4:30 دقيقه اجرا گرديد.

انجام 30 حركت فوق العاده مسافري جهت پوشش مناسب مسافري عزاداران حسيني

برنامه‌ريزي و تامين 160 نفر راهبر قطار جهت اجراي جدول زمانبندي و پوشش حركت های فوق العاده

هماهنگي و اجراي طرح ويژه نظافت و شستشوي ناوگان خط يك با عبوركليه قطارهاي فعال از متروواش و شستشوي كامل قطارها

 پايش فني مستمر قطارها در زمان برگزاري مراسم راهپيمايی عزاداران ابا عبدالله الحسين(ع)

هماهنگی و آمادگی جهت اعزام قطارها مطابق جدول زمانبندي روزهاي تعطيل(262 حركت) و 30 حركت فوق العاده (در مجموع 292 حركت)

اجراي ويژه برنامه تحويل و تحول قطارها قبل از اعزام به خط اصلي و آمادگي لازم جهت اعزام قطارهاي فوق العاده در صورت نياز

مجموعه اقدامات مديريت نت ناوگان خط يك

-بررسي سيستم‌هاي اطلاع‌رساني ( PIS )‌ و تطابق پيام نوشتاري و گفتاري در قطارها

-بازديد مستمر روي سيستم‌هاي مرتبط با رفاه مسافران و افزايش كيفيت حداكثري از قبيل سيستم‌هاي (تهويه، روشنايي، اطلاع‌رساني " PIS‌" و درب‌ها)

-استقرار نفرات در ايستگاه‌ها جهت رفع موارد احتمالي در كمترين زمان

-مجموعه اقدامات مديريت نت زير بنائي خط يك

-سرويس و رفع خرابی از آبسردكن ها

-رفع مشكلات سرويس بهداشتی

-تامين روشنايی تمامي فضاي ايستگاه

-تامين روشنايی تمامی تاورهای محوطه

-تامين روشنايی پرژكتورهای ورودی و پشت بام

-سرويس دستگاههای برودتی ايستگاه

-رفع اعلام خرابی هاي تاسيساتي ثبت شده توسط ايستگاه

-تعويض باتري 12 ولت 65 آمپر دستگاه UPS جهت راه اندازي برق اضطراري

-ساماندهي كابل هاي آويزان ايستگاه

اهم اقدام هاي مديريت امور ايستگاه‌هاي خط يك قبل از برگزاري مراسم اربعين حسيني

شركت در جلسه معاونت محترم استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ري در مورخ 98/06/27 

شركت در جلسه فرمانداري تهران- استانداري تهران - وزارت كشور در مورخ 98/07/22  

بازديد و نظافت از معابر عمومي و فضاهاي فني ايستگاه

پيگيري و سرويس آسانسور ها و تعويض پليت كف آسانسور 001

رفع نواقص نوشتاري تابلو هاي راهنماي مسافري ايستگاه

برقي نمودن درب ورودي اتاق هاي اداري و رفع نقص تابلو PIS ايستگاه

همكاري و هماهنگي با پرسنل معاونت محترم امور فرهنگي و اجتماعي جهت برپايي ايستگاه صلواتي مشترك با سپاه پاسداران در محوطه ايستگاه

رنگ آميزي دريچه هاي زيرسكوها، فريم هاي زباله، درب هاي ورودي ايستگاه

رفع نقص نظم آراهاي فضاي سبز محوطه ايستگاه

نصب قاب جدول زمانبندي حركت قطارها، تعويض نقشه هاي موقعيت محلي و خطوط، تابلوهاي پيكتوگرام اطلاع رسان ايستگاه

اهم اقدام هاي انجام شده مديريت امور ايستگاه‌هاي خط يك

نصب هندريل استيل در مسير سالن تقسيم به زيرگذر ايستگاه

نظافت ويژه قطار دودي و محوطه مربوطه

 نظافت سقف كاذب ايستگاه و اجراي برنامه نظافت شبانه

رفع نواقص تاسيساتي از جمله داكت بندي و مرتب سازي كابل ها و همچنين تامين روشنايي ايستگاه

تعويض استيكرهاي واگن بانوان منصوب بر ديوار و كف سكوها

رفع نواقص ابنيه اي از جمله نواقص سنگ محوطه و نصب سنگ افتاده ديواره

نظافت و شستشوي كليه سكوها، صندلي هاي مسافري و اتاق‌هاي اداري و فني، سالن فروش بليت ايستگاه 

هماهنگي با واحد تأسيسات و استقرار نيروي اين واحد در ايستگاه ها جهت رفع خرابي هاي احتمالي

سرويس تجهيزات از قبيل آسانسور، آبسردكن و گيت هاي مسافري و تعويض زوارهاي گيت هاي ورودي ايستگاه

همكاري جهت سياهپوش نمودن و نصب كتيبه و بنرهاي مناسبتي در سالن، ورودي و دسترسي به سكوها

نظافت و گرد گيري تمامي تجهيزات رفاهي ايستگاه و چك نمودن ( فعال بودن ) تجهيزات مذكور

چك نمودن و تعمير ، تأمين تجهيزات از قبيل چراغ قوه ، بلندگو و برانكارد و غيره

تاكيد بر برقراري نظم و ترتيب و جلوگيري از بروز مشكل در تردد مسافران

نظافت تابلوهاي راهنما ، اتاق هاي فني و اسكراپ زني كف سالن و سكوها و دسترسي هاي ايستگاه

برنامه ريزي و هماهنگي جهت حضور نيروي كمكي امور ايستگاه ها و پيمانكاران مربوطه در ايستگاه

نظافت حريم ريلي و شستشوي محوطه ريلي ايستگاه

در حين برگزاري مراسم اربعين حسيني

جلوگيري از ورود دستفروشان و راهنمايي ايشان به خارج از ايستگاه

كنترل بارهاي حجيم و نامتعارف در مبادي ورودي ايستگاه

حضور حداكثري پرسنل بر روي سكوها و معابر مسافري و تشكيل زنجيره ي انساني و هدايت مناسب مسافران با توجه به استقبال مسافري در ايستگاه

بازديد مكرر معابر مسافري و محوطه ايستگاه در جهت حفظ نظافت و آراستگي معابر و حفظ امنيت در ايستگاه

 انجام پيج هاي مرتبط با مراسم و خوش آمدگويي به عزاداران

اهم اقدام هاي رياست ايمني و كنترل سوانح خط يك

بازديد و كنترل ايمني اماكن فني و تجهيزات مرتبط با ايستگاه (كپسول هاي آتش نشاني، فايرباكس ها و ...)

بازديد از تجهيزات ايمني قطارها

پايش و همكاري مستمر با عوامل امور ايستگاه در خصوص ورود و خروج و راهنمايي مسافران

نظارت بر تردد ايمن مسافران از پله هاي سنگي و آسانسورها

پياده روي  جا ماندگان از اربعين  1398

در مورخ 27/07/98 و مصادف با اربعين حسيني، مراسم پياده روي عزاداران حسيني در مسير ميدان امام حسين (ع) تا حرم حضرت عبدالعظيم حسني (ع)، انجام پذيرفت. لذا با توجه به قرار گرفتن حرم حضرت عبدالعظيم حسني (ع) در مسير خط يك متروي تهران و در راستاي خدمات رساني مناسب به زائران عزيزي كه در اين مراسم با شكوه پياده روي شركت نموده بودند مجموعه اقداماتي در مديريت ارشد خط يك انجام پذيرفت كه مشروح آن به شرح ذيل مي باشد.

انجام 30 حركت فوق العاده مسافري جهت پوشش مناسب مسافري عزاداران حسيني

هماهنگي و اجراي طرح ويژه نظافت و شستشوي ناوگان خط يك با عبوركليه قطارهاي فعال از متروواش و شستشوي كامل قطارها

پايش فني مستمر قطارها در زمان برگزاري مراسم راهپيمايی عزاداران ابا عبدالله الحسين(ع)

هماهنگی و آمادگی جهت اعزام قطارها مطابق جدول زمانبندي روزهاي تعطيل و حركت قطارهاي فوق العاده

اجراي ويژه برنامه تحويل و تحول قطارها قبل از اعزام به خط اصلي و آمادگي لازم جهت اعزام قطارهاي فوق العاده در صورت نياز

بررسي سيستم هاي اطلاع رساني ( PIS ) و تطابق پيام نوشتاري و گفتاري در قطارها

بازديد مستمر روي سيستم هاي مرتبط با رفاه مسافران و افزايش كيفيت حداكثري از قبيل سيستم هاي (تهويه، روشنايي، اطلاع رساني " PIS  " و دربها)

استقرار نفرات در ايستگاه ها جهت رفع موارد احتمالي در كمترين زمان

سرويس و رفع خرابی از آبسردكن ها

رفع مشكلات سرويس بهداشتی

تامين روشنايی تمامي فضاي ايستگاه

تامين روشنايی تمامی تاورهای محوطه

تامين روشنايی پرژكتورهای ورودی و پشت بام

سرويس دستگاههای برودتی ايستگاه

رفع اعلام خرابی هاي تاسيساتي ثبت شده توسط ايستگاه

تعويض باتري 12 ولت 65 آمپر دستگاه UPS جهت راه اندازي برق اضطراري

ساماندهي كابل هاي آويزان ايستگاه

قبل از برگزاري مراسم اربعين حسيني

شركت در جلسه دفتر معاونت محترم استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ري در مورخ 98/06/27 

شركت در جلسه فرمانداري تهران- استانداري تهران - وزارت كشور در مورخ 98/07/22  

بازديد و نظافت از معابر عمومي و فضاهاي فني ايستگاه

پيگيري و سرويس آسانسور ها و تعويض پليت كف آسانسور 001

رفع نواقص نوشتاري تابلو هاي راهنماي مسافري ايستگاه

برقي نمودن درب ورودي اتاق هاي اداري و رفع نقص تابلو PIS ايستگاه

همكاري و هماهنگي با پرسنل معاونت محترم امور فرهنگي و اجتماعي جهت برپايي ايستگاه صلواتي مشترك با سپاه پاسداران در محوطه ايستگاه

رنگ آميزي دريچه هاي زيرسكوها، فريم هاي زباله، درب هاي ورودي ايستگاه

رفع نقص نظم آراهاي فضاي سبز محوطه ايستگاه

نصب قاب جدول زمانبندي حركت قطارها، تعويض نقشه هاي موقعيت محلي و خطوط، تابلوهاي پيكتوگرام اطلاع رسان ايستگاه

نصب هندريل استيل در مسير سالن تقسيم به زيرگذر ايستگاه

نظافت ويژه قطار دودي و محوطه مربوطه

نظافت سقف كاذب ايستگاه و اجراي برنامه نظافت شبانه

رفع نواقص تاسيساتي از جمله داكت بندي و مرتب سازي كابل ها و همچنين تامين روشنايي ايستگاه

تعويض استيكرهاي واگن بانوان منصوب بر ديوار و كف سكوها

رفع نواقص ابنيه اي از جمله نواقص سنگ محوطه و نصب سنگ افتاده ديواره

نظافت و شستشوي كليه سكوها، صندلي هاي مسافري و اتاق‌هاي اداري و فني، سالن فروش بليت ايستگاه 

هماهنگي با واحد تأسيسات و استقرار نيروي اين واحد در ايستگاه ها جهت رفع خرابي هاي احتمالي

سرويس تجهيزات از قبيل آسانسور، آبسردكن و گيت هاي مسافري و تعويض زوارهاي گيت هاي ورودي ايستگاه

همكاري جهت سياهپوش نمودن و نصب كتيبه و بنرهاي مناسبتي در سالن، ورودي و دسترسي به سكوها

نظافت و گرد گيري تمامي تجهيزات رفاهي ايستگاه و چك نمودن ( فعال بودن ) تجهيزات مذكور

چك نمودن و تعمير ، تأمين تجهيزات از قبيل چراغ قوه ، بلندگو و برانكارد و غيره

تاكيد بر برقراري نظم و ترتيب و جلوگيري از بروز مشكل در تردد مسافرين

نظافت تابلوهاي راهنما ، اتاق هاي فني و اسكراپ زني كف سالن و سكوها و دسترسي هاي ايستگاه

برنامه ريزي و هماهنگي جهت حضور نيروي كمكي امور ايستگاه ها و پيمانكاران مربوطه در ايستگاه

نظافت حريم ريلي و شستشوي محوطه ريلي ايستگاه

در حين برگزاري مراسم اربعين حسيني

جلوگيري از ورود دستفروشان و راهنمايي ايشان به خارج از ايستگاه

كنترل بارهاي حجيم و نامتعارف در مبادي ورودي ايستگاه

حضور حداكثري پرسنل بر روي سكوها و معابر مسافري و تشكيل زنجيره ي انساني و هدايت مناسب مسافران با توجه به استقبال مسافري در ايستگاه

بازديد مكرر معابر مسافري و محوطه ايستگاه در جهت حفظ نظافت و آراستگي معابر و حفظ امنيت در ايستگاه

انجام پيج هاي مرتبط با مراسم و خوش آمدگويي به عزاداران

بازديد و كنترل ايمني اماكن فني و تجهيزات مرتبط با ايستگاه (كپسول هاي آتش نشاني، فايرباكس ها و ...)

بازديد از تجهيزات ايمني قطارها

پايش و همكاري مستمر با عوامل امور ايستگاه در خصوص ورود و خروج و راهنمايي مسافران

نظارت بر تردد ايمن مسافران از پله هاي سنگي و آسانسورها