کاهش فاصله حرکت قطارها در خط ۷ متروی تهران
  • جزییات خبر / آخرین اخبار / تعداد بازدید: 475 print
  • 1398/8/12
  • مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران خبر داد
  • کاهش فاصله حرکت قطارها در خط ۷ متروی تهران


  • نایب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از کاهش فاصله حرکت قطارها در خط ۷ مترو خبر داد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين الملل شركت بهره برداري راه آهن شهري تهران و حومه، فرنوش نوبخت با اشاره به اينكه اين شركت به عنوان بزرگترین شرکت در زمینه حمل‌و‌نقل ریلی درون شهری کشور همواره سعی کرده است تا با برنامه ریزی مناسب بهترین امکانات و خدمات را به شهروندان و مسافران خود ارائه دهد گفت: پیش از این فاصله حرکت قطارها در خط ۷ متروي تهران هر ۱۲ دقیقه یک قطار بود که ازدهم آبان ماه ۱۳۹۸ به ۱۰ دقیقه یک قطار كاهش يافته است.
وي افزود: با عنايت به بهره برداري از ايستگاه هاي جديد خط ۷ ، رسيدن فصل سرما و كاهش فاصله حركت قطارها در خطوط مترو، شهروندان تهرانی ترغیب به استفاده بیشتر از این ناوگان ریلی درون شهری شده اند و شاهد افزايش روز افزون مسافر در اين خط هستيم.
نوبخت تصريح كرد: با استفاده از حداکثر توان تا جایی که محدودیت‌ها و شرایط فنی امکان داشته است این زمان را كاهش داديم و هر 10 دقیقه یک قطار برای جابجایی مسافران محترم در این خط اعزام می شود.
نوبخت در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم با شرایط خوبی که مهیا شده باز هم بتوانیم میزان ظرفیت جابجایی ناوگان متروی تهران و حومه را افزایش دهیم.
وي با اشاره به اينكه خط ۷ متروي تهران یک خط درون‌شهری به طول ۲۷ کیلومتر است گفت: در حال حاضر ۲۰ کیلومتر آن با۱۰ ایستگاه شامل میدان صنعت، دانشگاه تربيت مدرس، شهيد نواب صفوي، رودكي، كميل، بريانك، هلال احمر، مهديه ميدان محمديه، و بسيج به بهره برداري رسيده است.
نوبخت تصريح كرد: این خط که عمیق‌ترین خط متروی تهران است از شهرک امیرالمؤمنین (قصر فیروزه) و در کنار ورزشگاه تختی تهران در شرق تهران آغاز شده و پس از طی مسیر شرقی- غربی و تقاطع با خط ۶ كه در حال ساخت است و در ایستگاه هاي هفده شهریور و میدان محمدیه با خط ۱ و ایستگاه مهدیه با خط ۳، از ایستگاه بریانک به سمت شمال متمایل می‌شود و در ایستگاه متروی شهید نواب صفوی با خط ۲، در ایستگاه متروی توحید با خط ۴ و در ایستگاه متروی دانشگاه تربیت مدرس با خط ۶ كه در حال ساخت است تقاطع خواهد داشت و سپس در امتداد بزرگراه چمران ادامه پیدا می‌کند و پس از عبور از کنار برج میلاد، وارد میدان صنعت در شهرک غرب گردیده و در انتها به میدان کتاب در سعادت آباد می‌رسد.
وي در پايان خاطرنشان كرد:افزايش خدمات رساني با كاهش فاصله حركت قطارها در خطوط مترو همچنان در دستور كار شركت بهره برداري متروي تهران و حومه قرار دارد.