انتصاب اعضا شوراي نماز و احیای امر به معروف و نهي از منكر شركت بهره برداري متروي تهران و حومه
  • جزییات خبر / آخرین اخبار / تعداد بازدید: 223 print
  • 1398/8/29
  • انتصاب اعضا شوراي نماز و احیای امر به معروف و نهي از منكر شركت بهره برداري متروي تهران و حومه


  • جلسه انتصاب اعضاي شوراي احياي امر به معروف و نهي از منكر شركت بهره برداري متروي تهران و حومه باحضور حجت الاسلام و المسلمين صادق زاده رئيس مركز فعاليت هاي ديني شهرداري تهران و حومه و مدير عامل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه و اعضاي شوراي نماز و امر به معروف و نهي و منكر برگزار شد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين الملل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه مهندس فرنوش نوبخت ضمن خير مقدم به رئيس مركز فعاليت هاي ديني شهرداري تهران از اقدام ها و فعاليت هاي اين شركت در خصوص برپايي نماز جماعت در ايستگاه هاي خطوط متروي تهران خبر داد و گفت: درحال حاضر نماز جماعت در 48 ايستگاه متروي تهران و حومه برگزار مي شود.
وي با اشاره به اينكه درخصوص احياي امر به معروف و نهي از منكرنيز كارهايي صورت گرفته است تصريح كرد: به منظور اطلاع رساني و ترغيب شهروندان به اقامه نماز اذان از طريق بلندگوهاي ايستگاه ها دراوقات شرعي پخش مي شود.
نوبخت در ادامه گفت: شركت بهره برداري متروي تهران و حومه با 124 ايستگاه فعال روزانه دو نيم ميليون سفر دارد، ما براي رفاه بیشتر شهروندان و مسافران مترو امسال نيز به مدد کارشناسان فنی و عملياتي و پرسنل زحمتکش شرکت نسبت به كاهش فاصله حركت قطارها در خطوط هفتگانه مترو اقدام كرديم.
وي خاطرنشان كرد: در روزهاي گذشته با توجه به بارش برف و برودت هوا در شهر تهران توانستيم سرويس دهي شبانه را به شهروندان در نقاط مختلف ارائه دهيم.
نوبخت گفت: احاديث و آموزهاي ديني از مانيتورهاي مترو پخش مي شود همچنين در مراسم هاي ملي و مذهبي مانند يوم الله 22 بهمن واقامه نماز اعياد به صورت زنده ازشبكه هاي تلوزيوني اين مراسم طريق مانيتورهاي ايستگاه ها در معرض ديد عموم قرار مي گيرد.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمين صادق زاده رئيس مركز فعاليت هاي ديني شهرداري تهران با اشاره به برودت هوا در روزهاي گذشته گفت: شركت بهره برداري متروي تهران و حومه با كاهش سرفاصله حركت قطارها در خطوط مختلف توانست خدمات شايسته اي به شهروندان ارائه دهد.
وي افزود:با اينكه وظيفه اصلي شركت بهره برداري مترو خدمات رساني در حوزه حمل و نقل است اما توانسته در امور فرهنگي نيز فعاليتهاي خوبي ارائه دهد.
وي در پايان از برپايي اقامه نماز جماعت در ايستگاه هاي مترو واجراي برنامه هاي مناسبتي كه در ايستگاه ها برگزار مي شود، قدرداني كرد.
وي درپايان به اهميت اقامه نماز و فريضه احياي امر به معروف و نهي از منكر در روايات و احاديث تاكيد كرد.