پويش جمع‌آوري كتاب در گذرگاه‌هاي فرهنگي متروي تهران
  • جزییات خبر / تازه ها در مترو, اخبار, آخرین اخبار / تعداد بازدید: 213 print
  • 1398/9/6
  • پويش جمع‌آوري كتاب در گذرگاه‌هاي فرهنگي متروي تهران

  • پيشخوان‌هاي پويش جمع‌آوري كتاب در ايستگاه‌هاي منتخب متروي تهران برپا مي شود.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين الملل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه، پيشخوان جمع‌آوري كتاب در پنج ايستگاه تقاطعي و پرتردد متروي تهران به صورت آزمايشي مستقر مي شود.

بر اساس اين گزارش شركت بهره برداري متروي تهران در سال جاري تمركز خود را بر روي ترويج فرهنگ مطالعه و گسترش كتابخواني در ميان مسافران مترو قرار داده است. در ادامه اين فعاليت‌هاي فرهنگي در زمينه كتاب و كتابخواني و در راستاي اجراي شعار "مترو، كتابخانه‌اي به وسعت يك شهر"، پويش جمع آوري كتاب به همت معاونت امور فرهنگي و اجتماعي شركت و با مشاركت و همكاري معاونت توسعه روستايي رياست جمهوري در گذرگاه‌هاي فرهنگي متروي تهران برگزار مي‌شود.

هدف از اجراي اين پويش فرهنگي اهداي كتاب به مناطق محروم و ترويج فرهنگ كتابخواني است. به همين منظور با توجه به ظرفيت مناسب متروي تهران جهت برگزاري اين طرح، ايستگاه هاي تهران(صادقيه)، ميدان آزادي، تئاترشهر، دروازه شميران و شهيد بهشتي به عنوان پايگاه‌هاي اهداي كتاب در نظر گرفته شده‌اند.

در حال حاضر اين طرح به صورت آزمايشي برگزار و در صورت استقبال مسافران، اين پويش در ايستگاه‌هاي ديگر نيز اجرا مي شود.

گفتني است، پويش فرهنگي جمع‌آوري كتاب از 5 الي 11 آذر ماه سال جاري به مدت هفت روز و از ساعت 10 الي 17 آماده دريافت كتاب از سوي مسافران شهر زيرزميني مي‌باشد.