اخبار


معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه از اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت علی علیه السلام در ایستگاه‌های منتخب مترو خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، محمد بنی حسن هدف اصلی از اجرای این ویژه برنامه‌ها را گسترش و تعمیق شناخت شهروندان از الگوهای دینی بیان کرد و گفت: از ابتدای ماه پربرکت رجب ویژه برنامه‌های هنری و فرهنگی در ایستگاه‌های مترو در حال اجراست که با توجه به نزدیک شدن به میلاد باسعادت مولای متقیان حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام این برنامه‌ها شادتر و پررنگ‌تر در شهر زیرزمینی پیگیری می‌شوند.
وی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های فرهنگی مترو در این ایام اجرای موسیقی است که گروه هاي مختلف با اجرای قطعات با موضوع ایام ماه رجب و میلاد حضرت علی علیه السلام در ایستگاه‌های منتخب مترو به هنرنمایی می‌پردازند. 
وي افزود: به همين مناسبت برنامه هاي مختلف هنري در قالب گروه هاي نمايشي به صورت پرده خواني با موضوع آموزش شهروندي به بيان مسائل و مشكلات مترو تهران مي پردازند همچنين منقبت خواني نيز در ايستگاه امام خميني و دروازه دولت برگزار مي شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران در ادامه افزود: به منظور ایجاد فضای با نشاط اجرای جشن ویژه مسافران مترو در ایستگاه‌های منتخب، در قالب برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری در حال انجام است که شامل بخش‌های متنوع  مانند اجرای موسیقی، مسابقه مخصوص مسافران، تواشیح و دیگر برنامه‌ها است.
 وي همچنين از برپايي نمايشگاه عكس و پوستر خورشيد ولايت در ايستگاه 15 خرداد و تئاتر شهر خبر داد و گفت: نمايشگاه صداي پاي پدر نيز در ايستگاه امام خميني و ميدان وليعصر عج و ارم سبز برپاست .
 معاون فرهنگي اجتماعي شركت بهر برداري مترو تهران افزود: نمايشگاه پيامبر خوبي ها نيز به مناسبت مبعث  پيامبر در ايستگاه پيروزي، تهرانپارس  برگزار مي شود.
بنی حسن با اشاره به برپایی کارگاه‌های هنری در قالب خوشنویسی  و نگارگری افزود: این کارگاه‌ها در ایستگاه‌های تئاتر شهر و دروازه دولت پذیرای مسافران علاقه‌مند به هنر هستند.
وی در پایان گفت: همچنين در ايستگاه هاي مترو با استفاده از طرح هايي با موضوعات مرتبط نظیر ایام اعتکاف و ولادت حضرت علی علیه السلام كه شامل متن‌های ادبی، داستانک و روایت‌های دینی هستند اقدام به فضاسازی محیطی كرديم.

1396/1/19 14:36:57
printآمار بازديدكنندگان:409