اخبار


مدیرعامل شركت بهره برداري مترو تهران گفت: پایانه متروی کلاهدوز یکی از بزرگترین و کامل‌ترین مجموعه های پایانه‌ای مترو در کشور است که قابلیت نگهداری 20 رام قطار مترو در آن دیده ‌شده است.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بین‌الملل شركت بهره برداري راه آهن شهري تهران و حومه، دكتر احمدي بافنده افزود: قبل از تجهيز و راه‌اندازی پايانه كلاهدوز قطارهايي كه مشغول سرویس‌دهی در خط 4 متروي تهران بودند براي انجام تعميرات دوره‌ای به‌ ناچار از خط 4 خارج و به تعميرگاه هاي موجود در ساير خطوط اعزام می شدند كه این کار زمان تعمیر را طولانی و امکان ارائه خدمات به مسافران را کاهش می‌داد.
وی بابیان اینکه خط 4 مترو تهران با اتصال شرق به غرب پایتخت سهم مهمی در جابجایی مسافران دارد تصریح کرد: این خط با گذشتن از خیابان های پرترددی چون آزادی، انقلاب، میدان شهدا و پیروزی؛ همواره با استقبال زیاد مسافران روبروست و به همین خاطر ارتقا سطح ارائه خدمات در آن بسیار حائز اهمیت است.
دکتر احمدی بافنده با اشاره به اینکه در این پایانه برج مراقبت، پست برق و سایر بخش های فنی و اجرایی به منظور ارائه سرویس کامل در خط چهار ایجاد شده است خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید شهردار تهران در خصوص گسترش مترو، در آینده‌ای نزدیک همه خطوط در ابتدا و انتهای خود (اگر موقعیت جغرافیایی اجازه دهد) دارای یک مجموعه پایانه‌ای کامل خواهند بود تا ضمن فراهم شدن امکانات تعمیر و نگهداری مناسب، امکان کاهش فاصله گذر حرکت قطارهای مترو نیز فراهم شود.
گفتنی است صبح امروز مراسم افتتاح پایانه متروی شهيد کلاهدوز باحضور دكتر قالیباف شهردار تهران، مازيار حسيني معاون حمل ونقل ترافيك شهردار و تعدادي از مدیران شهری تهران برگزار شد.


1396/1/20 14:20:37
printآمار بازديدكنندگان:898