اخبار


صبح امروز مراسم رونمايي از سرديس پاسدار مدافع حرم شهيد جاويد الاثر مهدي ذاكر حسيني با حضور مدير عامل شركت بهره برداري مترو تهران، رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و خانواده اين شهيد در ايستگاه مترو اكباتان برگزار شد.

 به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين الملل شركت بهره برداري راه آهن شهري تهران و حومه؛ دكتر محمد احمدي بافنده مدير عامل شركت بهره برداري مترو تهران در اين مراسم گفت: امنيت كشور ما با مدافعان حرم گره خورده است و اين اشتباه است اگر فكر كنيم امنيت با تمركز در داخل كشور شكل ميگيرد.
وي با اشاره به حملات تروريستي هفته گذشته در تهران افزود: بعد از اين حوادث چراهايي كه در ذهن برخي در خصوص فعاليت مدافعان حرم وجود داشت پاسخ داده شد و امروز وظيفه داريم كه از خانواده شهدا تكريم كنيم .
وي با بيان اينكه اين كار به همت معاونت فرهنگي و اجتماعي شركت بهره برداري انجام شده است افزود: افزايش آشنايي شهروندان با زندگي و تفكر شهداي مدافع حرم و گسترش نمادها و نشانه هاي فرهنگ ايثار و شهادت در اماكن عمومي به ويژه ايستگاه هاي مترو تهران از جمله اهداف نصب اين سرديس در ايستگاه مترو اكباتان است.
امیر ابراهیم گلفام رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در ادامه اين مراسم با اشاره به اهميت ترويج فرهنگ و ارزش هاي ايثار و شهادت گفت: گستردگي ايستگاه ها در سطح شهر و تردد روزانه بيش از سه ميليون مسافر سبب شده تا مترو تهران، بهترين مكان براي گسترش نمادها و نشانه هاي فرهنگ ايثار و شهادت باشد.
وي تصريح كرد: امنيت و آرامش خاطري كه در سطح جامعه وجود دارد به بركت شهداي مدافع حرم است و زنده نگه داشتن ياد و خاطره اين عزيزان وظيفه اي است كه بر عهده همه است. 
گفتني است اين برنامه با عنوان يادمان ايثاربه منظور آشنايي بيشتر شهروندان با شهداي مدافع حرم و آشنايي نسل جوان به عنوان ادامه دهنده و تداوم بخش راه انقلاب اسلامي برگزار شد.  در پايان اين مراسم از  خانواده شهيد مهدي ذاكر حسيني وچند تن از خانواده جانبازان  مدافع حرم نيز تقدير شد.


1396/3/21 15:14:35
printآمار بازديدكنندگان:432